Ana Sayfa DİĞER UŞAK BELEDİYESİ'NDEN 'MOTOMEZAT'

UŞAK BELEDİYESİ’NDEN ‘MOTOMEZAT’

Uşak Belediyesi tarafından kent tarihinde ilk kez motomezat gerçekleştirildi. Programda bir yandan motor ve motor ürünleri satışı yapılırken diğer yandan özel gösteriler katılımcılarla buluşturuldu.

Süpermoto Pisti’nde gerçekleştirilen motomezata kentte faaliyet gösteren firmalar ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sıfır ve ikinci el motor ile motor malzemelerinin satışa çıkartıldığı program motor ve motor sporu tutkunlarını bir araya getirdi. Çeşitli kategorilerdeki motor sporcularının pistte renkli gösteriler gerçekleştirdiği etkinliğe ayrıca model araçlar da eşlik etti.

Pandemi kuralları dahilinde gerçekleştirilen etkinliğe Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı. Başkan Çakın, alanda bulunan vatandaşları ziyaret ederek sohbet etti.

UŞAK BELEDİYESİ SÜPERMOTO PİSTİ BULUŞMA NOKTASI OLACAK

Uşak’ın, Türkiye’nin en iyi standartlara sahip bir motor pistini barındırdığına işaret eden Başkan Mehmet Çakın, bu pistin en aktif şekilde kullanılması adına planlamalar yaptıklarını kaydetti.

Alanı, yalnızca ulusal müsabaka ve etkinliklere ev sahipliği yapan bir yerden daha öteye taşımak istediklerini aktaran Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Pistin, motor ve motor sporu severlerin sık sık bir araya gelebilecekleri bir etkinlik alanına dönüşmesini arzu ettik. Arkadaşlarımızın yapmış olduğu çalışmalar neticesinde şehrimizde daha önce yapılmamış olan bir motomezatı, pandemi kuralları çerçevesinde düzenledik. Elbette bu bir başlangıç. Pandemi sonrasında çok daha farklı etkinliklerle mezat programını önümüzdeki dönemlerde de sürdüreceğiz.” dedi.

YENİ ARAÇLAR UŞAK’IN HİZMETİNDE

Uşak Belediyesi tarafından yenilenen ve sayıları artırılan karting araçlarının da hizmete girdiğini belirten Başkan Mehmet Çakın, “Uşak gerçekten şanslı bir şehir. Motor sporlarının her branşı için çok güzel bir pisti var ve burada her türlü renkli etkinliği hayata geçirme şansımız mevcut. Bizleri burada yalnız bırakmayan değerli motor sahiplerimize ve Uşaklı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonra da etkinlerimizin devam edeceğini belirtmek istiyorum.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

İKİ BARAJIN İSALE HATTI BİRLEŞTİRİLİYOR

Bölgede son günlerde yaşanan kuraklık Edirne’nin içme suyu ihtiyacını karşıladığı Kayalıköy Barajı’nda su miktarını kritik seviyeye getirdi. Edirne Belediyesi, ileride yaşanması...

EKİZKÖY MAHALLESİ’NİN İÇME SUYU HATTI YENİLENDİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas ilçesi Ekizköy Mahallesi’nde içme suyu hattının bin 400 metresini yenileyerek vatandaşların hizmetine sundu.

AŞAĞI KAYAPINAR MEZARLIĞI’NDA KİLİT PARKE ÇALIŞMASI

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yunusemre ilçesine bağlı Kayapınar Mahallesi’nde mahalle muhtarı ve vatandaşların talebi doğrultusunda Aşağı Kayapınar mezarlığında kilit parke çalışması gerçekleştirdi....

KURAKLIK BURSA’NIN SUYUNU TEHDİT EDİYOR

Küresel iklim değişikliği nedeniyle 2019 yılından beri Türkiye genelinde yoğun olarak hissedilen kuraklık, Bursa’nın da içme suyu rezervlerini olumsuz yönde etkiliyor....

BÖLGENİN EN GÜÇLÜ İTFAİYE TEŞKİLATI KURULUYOR

Düzce Belediyesi İtfaiye Teşkilatının modernizasyonu üzerinde duran ve bunun için de tüm çalışmaları gerçekleştiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Bahçeşehir...