Ana Sayfa TÜRKİYE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinin Ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, Manisa’nın genelinde çöp sorununun çözümü, Soma Bölgesel Isıtma Sistemlerinde uygulanan yüzde 40 indirim ve 12 ay taksit kampanyası ve Alaşehir’de mevsimlik tarım işçileri konaklama alanıyla ilgili gelişmeler yaşandı.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündem maddeleri arasında Manisa Büyükşehir Belediyesine araç bağışı ile ilgili maddenin görüşüldüğü esnada Başkan Ergün, Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım’a konu hakkında meclis üyelerini bilgilendirmesi için söz verdi.

İl genelinde çöp sorununun çözümü için yavaş yavaş son aşamaya geldiklerini anlatan Yıldırım, “17 ilçemizde çöp sorununu çözmek için son aşamaya geldik. Trenle çöp taşıma işlemine de başlayacağız. Bu kapsamda 21 tane TIR alıyoruz, 21 dorse, 30 tane de konteyner alıyoruz. Bunlardan 20 TIR’ı aldık” dedi. Yapılan yatırımın DMO kanalıyla gerçekleştiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, yatırım karşılığında ilgili firmanın 1 adet TIR bağışının oylandığını ifade etti. Madde, oybirliğiyle kabul edildi.

Alaşehir’de Mevsimlik Tarım İşçilerine Büyükşehir Desteği

Alaşehir ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde Alaşehir Belediyesi tarafından mevsimlik tarım işçileri için yapılması planlanan konaklama alanına Manisa Büyükşehir Belediyesinin desteği de, yine oybirliğiyle kabul edildi.

Konu ile ilgili bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, “Mülkiyeti belediyemize ait Yeşilyurt Mahallesi’nde parsel ile hemen yanında Alaşehir Belediyesine ait bir parsel var. Alaşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Öküzcüoğlu’nun tarım işçilerinin konaklaması için yer yapma talebi üzerine bu parseli 5 yıllığına Alaşehir Belediyemize bedelsiz tahsis ediyoruz” dedi. Maddenin oybirliğiyle kabul edilmesinin ardından meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Cengiz Ergün, alınan kararın tarım işçileri için hayırlı olmasını diledi.

Bölgesel Isıtma Sistemi Abonelerine Yüzde 40 İndirim

Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Murat Maan’ın Soma Bölgesel Isıtma Sistemleri ile ilgili önergesi de, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşüldü. Önerge üzerine bölgesel ısıtma sistemleri hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Abone olmak için bekleyen yaklaşık 3 bin abonemiz var. Bu bekleyen abonelerimiz için yüzde 40 indirime gittik ve bir kampanya başlattık. Ayrıca daha önce meclisimizin aldığı karar doğrultusunda 12 taksitle ödenebiliyor. Yani 12 taksit artı yüzde 40 indirim imkanı abonelere sunuluyor” dedi.

Tüm maddelerin oylanmasının ardından 10 Kasım Salı günü, saat 18.00’de toplanmak üzere, birleşime son verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR GELECEĞİN BASKETBOLCULARINI ARIYOR

Alt yapılar için geleceğin yeteneklerini arayan Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü, basketbol altyapısı için başvuran 708 genç arasından seçme yapıyor. Adaylar,...

ULUBEY’DE ASFALT SEVİNCİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ulubey İlçesi’ne bağlı Çağlayan Mahallesi yolunu sıcak asfaltla buluşturuyor. 7 kilometre uzunluğundaki güzergahta başlayan çalışmalarda 3 kilometrelik mesafe...

BAŞKAN ZORLUOĞLU İNÖNÜ MAHALLESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, vatandaşlarla bir araya gelmek ve sorunları yerinde incelemek adına mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Son olarak...

“BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ”

Cumhuriyet’in ilanının 97’inci yıldönümü tüm Türkiye’de büyük heyecanla kutlanırken, Bursa Büyükşehir Belediyesi de hazırladığı çeşitli etkinliklerle vatandaşları coşkuya ortak etti.

CUMHURİYETİN IŞIKLARI KÖRFEZDE

İzmir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına lazer gösterisi eşlik etti. Güzelbahçe’den yola çıkan Ahmet Piriştina vapuru Körfez’i Cumhuriyet ışıklarıyla aydınlattı....