Ana Sayfa SU VE KANALİZASYON ŞEBEKE SULARININ TEMİZLİĞİNDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER

ŞEBEKE SULARININ TEMİZLİĞİNDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER

COVİD-19 salgını tedbirleri kapsamında Safranbolu’nun içme suyu kaynağı ve depolarının kirlenmemesine yönelik ek tedbirler uygulanarak uç noktalardan klor düzeyi mevzuata uygun bir biçimde 0,2-0,5 ppm olarak ayarlandı ve farklı bölgelerden günlük olarak alınan numuneler titizlikle takip edilmeye devam ediliyor.

Safranbolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İşçilerin ve teknik personelin salgından korunması için fazladan önlemler alınarak tek kullanımlık maskeleri, eldivenleri ve tulumları temin edilerek gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır” denildi.

Gelen bilgiler doğrultusunda KOVİD -19 virüsünün kanalizasyon sularında uzun bir süre canlı kalabilmesi ve kontamine riski oluşturma ihtimalinin yüksek olmasından dolayı kanalizasyon arızalarına daha da özen gösterilerek en hızlı şekilde çözüme kavuşturulduğunun belirtildiği açıklamada ayrıca, “İlçemizin temizliği ve kişisel hijyenin daha da önem kazandığı bu süreçte, su kesintisi meydana gelmemesi için oluşan arızalar anında tespit edilerek hızlı bir şekilde arızalar giderilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Diğer yandan İçme Suyu Arıtma Tesisi Projesi kapsamında DSİ tarafından yeni içme suyu depolarının yapıldığı ve bu depoların ikisinin Barış Mahallesi ve Bostanbükü Mahallesi’ne hizmet vereceği bilgisi paylaşıldı ve depo inşaatları bitiminde içme suyu boruları döşeme çalışmasına başlanacağının altı çizildi.

Safranbolu’nun uç bölgelerinde klor ölçümü çalışmalarını sürdüren Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, geçen hafta boyunca Sülük Gölü kanalizasyonundaki arızayı onardı, Dışkale Altı Sokak’taki Eski Hükümet Konağı ve Karakol altında su analiz çalışmalarını ve Çavuş Mahallesi’ndeki Hilmi Bayramgil Caddesi’ndeki su analiz çalışmalarını tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

AFRAY İLE YHT ENTEGRE OLUYOR

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaatleri arasında yer alan AFRAY projesi, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı ile yapılan ortak çalışmalarla...

RİZE BELEDİYESİ GENÇLERE FIRSAT SUNUYOR

Rize Belediyesi'nin başlattığı Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi aracılığıyla yürüttü 3 farklı yarışmayla şehrin kültürü, gelenekleri yaşatılacak ve aynı zamanda gençlerin...

İHTİYAÇ NEREDE BÜYÜKŞEHİR ORADA

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından Bünyan Sanayi Sitesi’nde yapılan asfaltlama çalışmalarını yerinde denetleyerek, esnaflarla bir araya...

DEREBUCAK’TA VATANDAŞLARLA BULUŞTULAR

Konya Valisi Vahdettin Özkan ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Derebucak İlçesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

UŞAK BELEDİYESİ’NDEN ‘MOTOMEZAT’

Uşak Belediyesi tarafından kent tarihinde ilk kez motomezat gerçekleştirildi. Programda bir yandan motor ve motor ürünleri satışı yapılırken diğer yandan özel...