Ana Sayfa SU VE KANALİZASYON ŞEBEKE SULARININ TEMİZLİĞİNDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER

ŞEBEKE SULARININ TEMİZLİĞİNDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER

COVİD-19 salgını tedbirleri kapsamında Safranbolu’nun içme suyu kaynağı ve depolarının kirlenmemesine yönelik ek tedbirler uygulanarak uç noktalardan klor düzeyi mevzuata uygun bir biçimde 0,2-0,5 ppm olarak ayarlandı ve farklı bölgelerden günlük olarak alınan numuneler titizlikle takip edilmeye devam ediliyor.

Safranbolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İşçilerin ve teknik personelin salgından korunması için fazladan önlemler alınarak tek kullanımlık maskeleri, eldivenleri ve tulumları temin edilerek gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır” denildi.

Gelen bilgiler doğrultusunda KOVİD -19 virüsünün kanalizasyon sularında uzun bir süre canlı kalabilmesi ve kontamine riski oluşturma ihtimalinin yüksek olmasından dolayı kanalizasyon arızalarına daha da özen gösterilerek en hızlı şekilde çözüme kavuşturulduğunun belirtildiği açıklamada ayrıca, “İlçemizin temizliği ve kişisel hijyenin daha da önem kazandığı bu süreçte, su kesintisi meydana gelmemesi için oluşan arızalar anında tespit edilerek hızlı bir şekilde arızalar giderilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Diğer yandan İçme Suyu Arıtma Tesisi Projesi kapsamında DSİ tarafından yeni içme suyu depolarının yapıldığı ve bu depoların ikisinin Barış Mahallesi ve Bostanbükü Mahallesi’ne hizmet vereceği bilgisi paylaşıldı ve depo inşaatları bitiminde içme suyu boruları döşeme çalışmasına başlanacağının altı çizildi.

Safranbolu’nun uç bölgelerinde klor ölçümü çalışmalarını sürdüren Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, geçen hafta boyunca Sülük Gölü kanalizasyonundaki arızayı onardı, Dışkale Altı Sokak’taki Eski Hükümet Konağı ve Karakol altında su analiz çalışmalarını ve Çavuş Mahallesi’ndeki Hilmi Bayramgil Caddesi’ndeki su analiz çalışmalarını tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKENT’İN CADDELERİ RENGARENK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir yanını çiçeklerle süslüyor. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı, Anadolu Bulvarı, Eskişehir Yolu Havaalanı Yolu ve Gar Kavşağı başta...

HALİÇ GİBİ ELMALI DA KENDİ RENGİNE DÖNÜYOR

İBB, İstanbul’un simgelerinden Haliç’in temiz kalması için çalışmalarını yılın her döneminde sürdürüyor. Fitoplanktonların çoğalmasıyla renk değişiminin yaşandığı Haliç’te bu görüntüler geride...

İKİ AYDA 6 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele sürecinde hizmete aldığı maskematikler aracılığıyla ücretsiz dağıtılan maske sayısı, iki aydan kısa bir sürede 6...

ÇAMBAŞI TESİSLERİ YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen şehrin gözde mekânlarından Çambaşı Doğa Tesislerinin alt yapısı sil baştan yenileniyor.

“ÖNCE İNSAN ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ”

Niğde Belediyesi, yaya ölümlerinin yaşandığı kentin en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı orta refüjüne vatandaşların güvenliği için tel çit uygulaması yaptı.