Ana Sayfa ULAŞIM YENİ BULVAR TRAFİK YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK

YENİ BULVAR TRAFİK YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatlarıyla Fen İşleri Müdürlüğünce sürdürülen Tren Garı ile Süleyman Demirel Eğitim Kompleksi arasındaki yolun asfalt çalışmaları tamamlanarak hizmete hazır hale getirildi. Asfalt çalışmaları tamamlanan yol trafik çizgilerinin de çizilmesi ile birlikte pazartesi günü itibariyle trafiğe açılacak.

Geçen hafta içerisinde yolda dolgu, stabilize çalışmalarının tamamlanmasının ardından hafta başında da caddenin ilk kat asfaltı dökülmüştü.

Daha önce dar olan bu yol 20 metre genişliğinde 800 metre uzunluğunda bulvar olarak yeniden düzenlenirken yapılan gece çalışmasıyla yolun ikinci kat asfaltı döküldü. 

Pazartesi gününden itibaren hizmet verecek olan yol sayesinde Davraz ve Karaağaç Mahallesinden gelen araçların daha rahat bir şekilde Şehir Hastanesine ulaşabilmeleri amaçlandı.

Bilindiği gibi daha önce adeta patika halinde bulunan Tren Garı ile Süleyman Demirel Eğitim Kompleksi arasındaki ara yol Devlet Demiryollarından alınan muvafakat ile önce 20 metrelik ana arter haline getirilmişti. Bu yol Şehir Hastanesine Davraz, Karaağaç Mahallesi bölgesinden gelen araç trafiğini rahatlatacak ve buradan daha rahat Eğirdir yolu ve Şehir Hastanesine ulaşılabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BELEDİYEDEN 500 AİLEYE BAYRAM HEDİYESİ

Nevşehir Belediyesi tarafından kentteki her mahalleden 20 aileye, Ramazan Bayramı öncesinde hazırlanan hediye paketleri ulaştırıldı. Başkan Rasim Arı, bazı mahallelerde eşi...

PARK VE YEŞİL ALANLAR YAZA HAZIRLANIYOR

Karaman Belediyesi, şehir genelindeki park, bahçe ve yeşil alanları yaz mevsimine hazırlıyor. Bir...

BELEDİYE SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Niğde Belediyesi ekipleri, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle beslenmekte güçlük çeken sokak hayvanları için yaşam alanlarına mama bırakıyor.

MAVİŞEHİR’DE TAŞKIN ÖNLENECEK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Deltası’nın başlangıcında yer alan Flamingo Doğa Parkı projesini yerinde inceledi. Mavişehir kıyı rehabilitasyonuyla beraber...

MİLLİ EGEMENLİK PARKI IŞIL IŞIL

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeşil alanlar ve parklarda tadilat, bakım, onarım ve ışıklandırma çalışmalarını hızlandırdı. Havuzlar, aydınlatma direkleri ve banklar gibi hasar...