Ana Sayfa KÜLTÜREL VE SOSYAL İŞLER DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR'DEN ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR’DEN ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Anneler Günü etkinlikleri kapsamında kadın sağlık çalışanları, şehit ve gazi ailesi, evlatları terör örgütü tarafından kaçırıldığı için oturma eylemi yapan Diyarbakır Anneleri ile 100 yaş üstü annelerin de bulunduğu 17 ilçedeki toplam 10 bin annenin ‘Anneler Günü’nü kutladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Anneler Günü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinlikler kapsamında Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı görevlileri, Dicle Üniversitesi Hastaneleri, kamu hastaneleri ve kentte bulunan özel hastaneleri ziyaret etti. Hastanelerde bulunan kadın sağlık çalışanlarının Anneler Gününü kutlayan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı görevlileri, çalışanlara çiçek verdi.

Güzeloğlu Şehit annesinin gününü kutladı

Şehit ve Gazi ailelerine özel bir önem veren Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı görevlileri, kentte bulunan bin şehit ve gazi ailesini de ziyaret ederek, Anneler Gününü kutladı. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Handan Eker de terör örgütü tarafından 2016 yılında İstanbul’da düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan polis memuru Süleyman Sorkut’un ailesini ziyaret edip, çiçek ve hediyelerini takdim etti. Ziyaret sırasından şehit ailesiyle görüntülü telefon görüşmesi yapan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu ile eşi Ayşe Güzeloğlu, şehit annesinin Anneler Gününü tebrik etti.

Etkinlikler kapsamında evlatları terör örgütü tarafından kaçırıldığı için Diyarbakır’da oturma eylemi yapan anneler de unutulmadı. Diyarbakır Öğretmen Evinde konaklayan anneleri ziyaret eden Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı görevliler, annelere çiçek ve hediye takdim etti. Diyarbakır Anneleri ile görüntülü telefon görüşmesi yapan  Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu ile eşi Ayşe Güzeloğlu, Diyarbakır Annelerinin Anneler Gününü kutladı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında aralarında bin şehit ve gazi annesi ve 100 yaş üstü 146 annenin de bulunduğu 17 ilçeden toplam 10 bin annenin Anneler Günü kutlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKENT’İN CADDELERİ RENGARENK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir yanını çiçeklerle süslüyor. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı, Anadolu Bulvarı, Eskişehir Yolu Havaalanı Yolu ve Gar Kavşağı başta...

HALİÇ GİBİ ELMALI DA KENDİ RENGİNE DÖNÜYOR

İBB, İstanbul’un simgelerinden Haliç’in temiz kalması için çalışmalarını yılın her döneminde sürdürüyor. Fitoplanktonların çoğalmasıyla renk değişiminin yaşandığı Haliç’te bu görüntüler geride...

İKİ AYDA 6 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele sürecinde hizmete aldığı maskematikler aracılığıyla ücretsiz dağıtılan maske sayısı, iki aydan kısa bir sürede 6...

ÇAMBAŞI TESİSLERİ YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen şehrin gözde mekânlarından Çambaşı Doğa Tesislerinin alt yapısı sil baştan yenileniyor.

“ÖNCE İNSAN ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ”

Niğde Belediyesi, yaya ölümlerinin yaşandığı kentin en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı orta refüjüne vatandaşların güvenliği için tel çit uygulaması yaptı.