Ana Sayfa EĞİTİM VE SPOR BÜYÜKŞEHİR'DEN EMSAL NİTELİĞİ TAŞIYACAK PROTOKOL!

BÜYÜKŞEHİR’DEN EMSAL NİTELİĞİ TAŞIYACAK PROTOKOL!

 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Corona Virüs’le (COVID-19) mücadelede sosyal mesafe anlayışı gözetilerek Türkiye’de bir ilke imza atıldı, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle kentte yapılacak eğitim, konferans ve atölye çalışmaları ile inovatif faaliyetler kapsamında telekonferans yoluyla iş birliği protokolü imzalandı.

   Dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs’ün giderek birçok ülkede kendini hissettirmesi, toplumsal alışkanlıkların dönüşmesine yönelik etkilere neden oldu. Enfeksiyonun bulaşma ihtimali göz önünde bulundurularak birçok kurum ve kuruluş sosyal mesafe ve izolasyonun salgından korunmak için önemli bir hamle olduğunu öğrendi. Özellikle kamu kurum ve kuruluşları sorumlulukları çerçevesinde vatandaşta duyarlılık hissi oluşturmak amacıyla örnek çalışmalar ortaya koydu. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Ekonomik Gelişim, Ar-Ge ve İnovasyon Daire Başkanlığı ülke çapında emsal niteliği taşıyacak bir çalışmayı hayata geçirerek çağın gerekliliklerini yerine getirmek ve inovatif bireyler yetiştirmek için Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’yle telekonferans aracılığıyla iş birliği protokolü imzaladı.

   Gençlerin teknoloji çağının tecrübesini yolun başında edinmesini sağlamak adına gerçekleştirilen protokolle; inovasyon kulüpleri kurarak bu kültürün oluşmasını sağlamak, inovasyon eğitimleri ve atölye çalışmaları yapmak ve yapay zeka, endüstri 4.0 ve blockchain üzerine eğitim ve konferanslar düzenlemek amaçlanıyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Corona Virüs sürecinin yeni bir yönetişim anlayışını beraberinde getirdiğini belirterek, “Dünya sanal ortamda daha hızlı  etkileşime giriyor. Vatandaş odaklı çalışma metodunu bizlere öğretiyor. Dolayısıyla bu yeni bakış açısıyla gençlerimizin ve milli eğitim camiamızın hazırlanması için de Büyükşehir Belediyesi olarak destek veriyoruz. Dünya endüstri 4.0. ve yapak zekayı konuşuyor. Biz eğer ki kendi yazılım alt yapımızı oluşturmasaydık sosyal yardımda bu kadar hızlı hareket edemez ve insanımızın ihtiyaçlarını hızlı gideremezdik. Dünyaya yön veren çağın gerekliliklerini kulak ardı etmeden eğitici yönlerini organize ederek çocuklarımıza ulaşmamız lazım.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasından imzalanan protokolün kurumsal iş birliğini güçlendirdiğine dikkati çekerek bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR GELECEĞİN BASKETBOLCULARINI ARIYOR

Alt yapılar için geleceğin yeteneklerini arayan Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü, basketbol altyapısı için başvuran 708 genç arasından seçme yapıyor. Adaylar,...

ULUBEY’DE ASFALT SEVİNCİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ulubey İlçesi’ne bağlı Çağlayan Mahallesi yolunu sıcak asfaltla buluşturuyor. 7 kilometre uzunluğundaki güzergahta başlayan çalışmalarda 3 kilometrelik mesafe...

BAŞKAN ZORLUOĞLU İNÖNÜ MAHALLESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, vatandaşlarla bir araya gelmek ve sorunları yerinde incelemek adına mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Son olarak...

“BİZ BİRLİKTE TÜRKİYE’YİZ”

Cumhuriyet’in ilanının 97’inci yıldönümü tüm Türkiye’de büyük heyecanla kutlanırken, Bursa Büyükşehir Belediyesi de hazırladığı çeşitli etkinliklerle vatandaşları coşkuya ortak etti.

CUMHURİYETİN IŞIKLARI KÖRFEZDE

İzmir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına lazer gösterisi eşlik etti. Güzelbahçe’den yola çıkan Ahmet Piriştina vapuru Körfez’i Cumhuriyet ışıklarıyla aydınlattı....