Ana Sayfa SAĞLIK HİJYEN FİLOSU İŞBAŞINDA

HİJYEN FİLOSU İŞBAŞINDA

  Ankara Büyükşehir Belediyesi kent genelinde 7/24 devam ettirdiği dezenfeksiyon çalışmalarıyla koronavirüs salgınına karşı halk sağlığı için yoğun mesai harcıyor. Büyükşehir Hijyen Filosu; kamusal alanlardan toplu taşıma araçlarına, ilçelerden huzurevlerine, bulvar ve caddelerden parklara kadar her noktayı dezenfekte ediyor.

Okulların tatil olmasıyla öğrencilerin ayrıldığı üniversitelerde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları ile gönüllü barınaklarındaki hayvanlara mama desteği başlatan Büyükşehir Belediyesi son olarak AŞTİ’de yazıhaneleri bulunan esnafa ekonomik yönden destek olmak amacıyla şehirler arası otobüs çıkış ücretlerini yarı yarıya indirdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgınıyla etkin mücadelesine hız kesmeden devam ediyor.

Halk sağlığını korumak amacıyla tedbirlerini artıran Büyükşehir Belediyesi sadece merkezde değil ilçelerde de yoğun bir dezenfeksiyon çalışması yürütüyor.

İLÇELERDE YOĞUN TEMİZLİK

Beypazarı, Ayaş, Nallıhan, Şereflikoçhisar, Evren ve Haymana başta olmak üzere merkez dahil tüm ilçelerde dezenfeksiyon çalışmalarına aralıksız devam eden Büyükşehir Hijyen Filosu, kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının taleplerini de geri çevirmiyor.

İlçelerdeki İtfaiye binalarından Büyükşehir Belediyesinin hizmet birimlerine kadar birçok noktada çalışan Büyükşehir temizlik ekipleri yoğun bir mesai harcıyor. Yaşlı merkezleri başta olmak üzere Şevkat Evleri ile huzurevlerinde de artırılan dezenfeksiyon ve temizlik çalışmaları ile salgın hastalığa karşı etkin mücadele sürdürülüyor. Beypazarı Kent Tarihi Müzesi Sorumlusu Kaan Özdoğan, “Müzemizde dezenfekte işleri gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesine ve Sayın Başkan Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum” derken, ilçe ASKİ Kanal Ruhsat Sorumlusu Hüseyin Ünlü, “Binamızın iç-dış, güvenlik kulübesi, ambar, cenaze aracına dezenfekte çalışması yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a ve Belediyemize çok teşekkür ediyorum” diyerek düşüncelerini paylaştı. İlhami Karaaslan Beypazarı İtfaiye İstasyonu Amiri İlhami Karaaslan da, “İstasyon ve idari binamız, itfaiye araçlarımız dezenfekte edildi. Ankara’dan ilaçlama için istasyonumuza gelen arkadaşlara ve Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz” derken, Fen İşleri Beypazarı İlçe Şefi Erol Güler de, “Binamızın dezenfekte işlemi bugün tamamlandı. Emeklerinden dolayı Büyükşehir Belediyemize ve Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederim” diye konuştu.

YENİ ÖNLEMLER

Salgın riskine karşı yeni önlemleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi bu süreçte vatandaşların idari izinli olmaları ve okulların tatil olması nedeniyle yemek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama dağıtımına başladı.

Büyükşehir Belediyesi son olarak AŞTİ’de yazıhaneleri bulunan otobüs işletmelerine yönelik yeni bir karar aldı. İç İşleri Bakanlığının şehirler arası otobüs taşımacılığında yolcu sayısının yarıya indirilmesini öneren genelgesi kapsamında esnafa ekonomik yönden destek olmak amacıyla AŞTİ’de şehirler arası otobüs çıkış ücretlerini yarı yarıya düşürdü.

DEZENFEKSİYON HER YERDE

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla toplu taşıma araçlarında günlük olarak sürdürülen dezenfeksiyon çalışmalarına aralıksız devam ediliyor. Başkan Yavaş’ın talimatıyla üretimin devam ettiği sanayi siteleri ile toptancı halinde de yoğun dezenfeksiyon çalışması yürütülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKAN ASYA VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU İLE BİR ARAYA GELDİ

Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Valiliği öncülüğünde kurulan ve Vefa Sosyal Destek Grubunda görevli belediye personelleri ile bir araya geldi....

PARK VE BAHÇELER DEZENFEKTE EDİLİYOR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, coronavirüs (Covid-19) salgınına karşı vatandaşların dinlenme, çocukların oyun alanı olarak yoğun şekilde kullandıkları parkları A’dan Z’ye Dünya Sağlık...

İZMİR’DE AÇIKTA GIDA SATIŞI YASAKLANDI

Koronavirüs salgınının önüne geçmek için alınan tedbirler kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi açıkta gıda satışını yasakladı.  

BÜYÜKŞEHİR SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYOR

Van Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınından dolayı beslenme imkanları azalan sokak hayvanlarını unutmadı.  Koronavirüs nedeniyle...

BÜYÜKŞEHİR GİRİŞ VE ÇIKIŞLARA SAĞLIK STANDI KURDU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen ateş ölçerlerle şehrin giriş ve çıkışlarında kurulan sağlık stantlarında görevli doktorlar aracılığıyla vatandaşların muayenesi yapılarak...