Ana Sayfa TARIM ÇİFTÇİLERE İBB DESTEĞİ KOOPERATİFLER ÜZERİNDEN OLACAK

ÇİFTÇİLERE İBB DESTEĞİ KOOPERATİFLER ÜZERİNDEN OLACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), İstanbul’un çiftçilerinin birlikte hareket etmesini sağlamak amacıyla, Silivri ilçesi Değirmenköy Mahallesinde, “Tarımda Kooperatifleşmenin Önemi ve Avantajları” konulu eğitim düzenledi. Toplantıda konuşan İBB Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanı Ahmet Atalık, çiftçiye desteğin kooperatifleşme üzerinden verileceğini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanlığı Tarım ve Su Ürünleri Müdürlüğü, çiftçilerimizin tarımsal üretim alanında bilgi, beceri ve üretim kapasitelerini artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Silivri ilçesi Değirmenköy Mahallesi’nde Tarımda Kooperatifleşmenin Önemi ve Avantajları hakkında eğitim düzenlendi. Çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitime, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanı Ahmet Atalık, İstanbul Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Murat Kapıkıran, İSYÖN Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah AYSU, kooperatif başkan ve üyeleri de katıldı.

KOOPERATİFLEŞME ÇİFTÇİ BİRLİKTELİĞİ İÇİN HAYATİ BİR ÖNEME SAHİPTİR

Kooperatifçilik alanında uzun yıllar çalışmalar yapan İstanbul Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Murat Kapıkıran, tarımda kooperatifleşmenin önemi ve avantajları hakkında bilgiler verdi. Kooperatifçiliğin tarihsel süreci, dünyadaki kooperatiflerin özellikleri üzerine değerlendirmeler yapan Kapıkıran, Türkiye’de kooperatifçilik alanında yaşanan genel sorunları da anlattı. Kapıkıran, ayrıca kooperatifleşmenin ve çiftçi birlikteliğinin üretimin artırılması için hayati öneme sahip olduğunu vurguladı.

TARIMDA KOKOPERATİFLEŞME ÇOK ÖNEMLİ

Eğitim programında bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar ve Gıda Daire Başkanı Ahmet Atalık, İBB olarak çiftçilerin birlikte hareket etmesini arzuladıklarını ve bunun için de tarımda kooperatifleşmenin önemli olduğunu söyledi. Kooperatiflerin kurulması için çiftçilerin teşvik edileceğini de kaydeden Atalık, İBB’nin, Kadıköy ve Bakırköy ilçelerinde pazarlar kuracağını ve bu pazarların sadece kooperatiflere üye olan çiftçilere tahsis edileceğini belirterek, “Destekler kişisel olmayacak, kooperatifler aracılığıyla olacak” dedi.

İSYÖN Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Aysu da kooperatiflerin kurulum aşamalarında, çiftçilerin yanında yer alacaklarını ve kooperatiflerle birlikte çalışılacağını vurguladı.

Eğitime büyük ilgi gösteren ve söz alarak görüşlerini de açıklayan  çiftçiler ise İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yanlarında olmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını anlattılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BELEDİYEDEN 500 AİLEYE BAYRAM HEDİYESİ

Nevşehir Belediyesi tarafından kentteki her mahalleden 20 aileye, Ramazan Bayramı öncesinde hazırlanan hediye paketleri ulaştırıldı. Başkan Rasim Arı, bazı mahallelerde eşi...

PARK VE YEŞİL ALANLAR YAZA HAZIRLANIYOR

Karaman Belediyesi, şehir genelindeki park, bahçe ve yeşil alanları yaz mevsimine hazırlıyor. Bir...

BELEDİYE SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Niğde Belediyesi ekipleri, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle beslenmekte güçlük çeken sokak hayvanları için yaşam alanlarına mama bırakıyor.

MAVİŞEHİR’DE TAŞKIN ÖNLENECEK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Deltası’nın başlangıcında yer alan Flamingo Doğa Parkı projesini yerinde inceledi. Mavişehir kıyı rehabilitasyonuyla beraber...

MİLLİ EGEMENLİK PARKI IŞIL IŞIL

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeşil alanlar ve parklarda tadilat, bakım, onarım ve ışıklandırma çalışmalarını hızlandırdı. Havuzlar, aydınlatma direkleri ve banklar gibi hasar...