Ana Sayfa DİĞER HAKKARİ'NİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

HAKKARİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Hakkari’de ihtiyaç duyulan ve ilin şehir kimliğinin güçlenmesi için Vali/Belediye Başkan V. İdris Akbıyık’ın kontrolünde özel olarak hazırlanan 2020-2023 Hakkari Değişim ve Dönüşüm Programı hayata geçiyor. 

Bu kapsamda program içerisinde yer alan “Estetik Yol Aydınlatma” projesinin ilk çalışmaları başladı. Şehir estetiğini güçlendirecek olan projede, Sümbül Mahallesi Hakkari Van Bulvarı üzerinde yer alan orta refüjlerdeki elektrik direklerine lale motifli led ışıklar takıldı.

Hakkari -Van Bulvarı üzerinden Medeni Sancar Kavşağına kadar devam eden yol aydınlatma çalışmaları ile birlikte ayrıca Medeni Sancar Kavşağı üzerinde ay yıldız motifli estetik led kavşak aydınlatma uygulaması yapıldı. 

Burada yapılan çalışmaları İdris Akbıyık, Belediye Başkan Yardımcısı SAziz Gölbaşı ve Yüksekova Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı yerinde inceleyip denetledi.

Hakkari Başkan Yardımcısı Hamit Zibek, İdris Akbıyık ve beraberindeki heyete burada yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKAN ARAS’TAN ESNAFA NEFES ALDIRACAK KARARLAR

Corona virüsle mücadele kapsamında Bodrum’da çok önemli tedbirler alan Bodrum Belediyesi, bu dönemde işyerini kapatan küçük esnafa nefes aldıracak bir dizi...

SAFRANBOLULU KADINLAR MASKE ÜRETİYOR

Safranbolu Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten fakat Yeni Tip Koronavirüsü olan Covid-19 sebebiyle bir süre çalışmalarına ara verilen SAKEM yeniden faaliyete geçti...

ADANA’DA HAŞERE VE SİVRİSİNEKLE BİLİMSEL MÜCADELE

Bostan sineği ya da çayır sineği olarak adlandırılan, doğaya yararlı, büyük sivrisinek görüntüsündeki bir canlının, halk arasında zaman zaman endişe yaratması...

ÇANAKKALE’DE HİJYEN ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Çanakkale Belediyesinin salgın hastalık riskine karşı yürüttüğü çalışmalar kapsamında kent genelindeki dezenfeksiyon çalışmaları da aralıksız olarak devam ediyor.

ÖĞRENCİLERE BURSAKART JESTİ

 Bursa ulaşımında abonman kartı (Bursakart) kullanan öğrencilerin ‘okulların tatil edilmesi nedeniyle’ yaşadığı mağduriyet, Büyükşehir Belediyesi tarafından giderilecek. Türkiye’deki tüm okulların ‘koronavirüs...