Ana Sayfa CEVRE SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Zorlu kış şartlarıyla boğuşan Diyarbakır’ın Eğil ilçesi belediyesi, sokak hayvanlarının zor durumda kalmaması için doğaya yiyecek bıraktı.

Türkiye’nin bir çok yerinde olduğu gibi, Diyarbakır’ın Eğil ilçesi de aşırı soğuk ve beraberinde gelen yoğun kar yağışının etkisi kaldı. İlçe merkezi aşırı yağış nedeniyle karla kaplandı.

İnsanların bile zorlandığı kış koşullarında, sokaklarda yaşayan hayvanların zor durumda kalmasını istemeyen Eğil Belediyesi, onlar için hemen harekete geçti. Ekipler, ilçenin 8 ayrı noktasına, yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için yemek bıraktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğil Belediye Başkanı Mustafa Akkul, yiyecek bulamayan sokak hayvanları caddelere çıkıyor. Bu da kazalara neden oluyor ve bu kazalarda hem sevimli dostlarımız hem de insanlar zarar görüyor. Bu durumu göz önünde bulundurduk ve karınlarını doyurmaları için çeşitli noktalara onlar için yiyecek koyduk” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKENT’İN CADDELERİ RENGARENK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir yanını çiçeklerle süslüyor. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı, Anadolu Bulvarı, Eskişehir Yolu Havaalanı Yolu ve Gar Kavşağı başta...

HALİÇ GİBİ ELMALI DA KENDİ RENGİNE DÖNÜYOR

İBB, İstanbul’un simgelerinden Haliç’in temiz kalması için çalışmalarını yılın her döneminde sürdürüyor. Fitoplanktonların çoğalmasıyla renk değişiminin yaşandığı Haliç’te bu görüntüler geride...

İKİ AYDA 6 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele sürecinde hizmete aldığı maskematikler aracılığıyla ücretsiz dağıtılan maske sayısı, iki aydan kısa bir sürede 6...

ÇAMBAŞI TESİSLERİ YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen şehrin gözde mekânlarından Çambaşı Doğa Tesislerinin alt yapısı sil baştan yenileniyor.

“ÖNCE İNSAN ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ”

Niğde Belediyesi, yaya ölümlerinin yaşandığı kentin en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı orta refüjüne vatandaşların güvenliği için tel çit uygulaması yaptı.