Ana Sayfa SAĞLIK SPOR KURSLARINA KADINLARDAN YOĞUN İLGİ

SPOR KURSLARINA KADINLARDAN YOĞUN İLGİ

Bitlis Belediyesi’nin kadınlar için açtığı Kadın Toplum ve Yaşam merkezi kadınlardan yoğun ilgi görüyor. Kentte yaşayan yaşayan 26 yaşındaki Serap Aydın,  Kadın Toplum ve Yaşam merkezinde spor ve diyet yaparak 1,5 yıl içinde 120 kilodan 60 kiloya indi.

Diyetisyen Gizem Urgan. merkeze gelen kadınlara uygun diyet programları hazırlayarak zayıflamalarına destek olmaya çalıştığını ifade etti. Spor eğitmeni Aysun Kurtkan da Bitlis Belediyesi bünyesinde açılan spor kursundan yararlanan 60 kadının, servislerle evden alınarak merkeze getirildiğini belirtti.

Kursa katılarak kilolarından kurtulan kadınlardan birinin de Serap Aydın olduğunu belirten Kurtkan, “Serap hanım 120 kiloyla kursa başladı. Doktorlara yaptırdığı tahlil sonuçlarını bize getirdi, diyetisyenimizle ona beslenme ve spor programı hazırladık. Büyük azimle 1,5 yılda 60 kilo verdi. Büyük bir işi başardı. Bu kadar zamanda bu kiloyu vermek çok zor. Zayıfladıktan sonra sosyalleşmeye ve daha girişken olmaya başladı. Kilosuyla beraber hayatı da değişti. Her zaman ‘Reçeteyi bırak spora başla’ diyoruz. Türkiye’de obezite oranı yüksek. Burada bununla mücadele ediyoruz. Serap’la birlikte 30 kadın böyle zayıfladı ve hastalıklarından kurtuldu” dedi.

Kilosu nedeniyle hayatını sürdürmekte zorlanan, sağlık sorunları yaşayan Serap Aydın ise şunları anlattı:

” “Dışarı çıktığımda insanlar bana ‘Çok kilolusun’ diyorlardı. Acıyan gözlerle bakıyorlardı. Kilomdan dolayı kötü zamanlar geçirdim. Daha sonra zayıflamaya karar verdim. Ailemde genetik kalp ve şeker hastalığı var. Kilomdan korktuğum için doktorlara başvurdum. Bana ameliyatla midemi küçültmeleri gerektiğini söylediler. Ameliyattan korktuğum için eve döndüm ve sporla zayıflamaya karar verdim. Belediyenin açtığı kurslara katıldım. Her sabah uyandığımda yürüyüş yaptım, ip atladım, yemeklerime dikkat ettim ve istediğim kiloya ulaştım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKENT’İN CADDELERİ RENGARENK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir yanını çiçeklerle süslüyor. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı, Anadolu Bulvarı, Eskişehir Yolu Havaalanı Yolu ve Gar Kavşağı başta...

HALİÇ GİBİ ELMALI DA KENDİ RENGİNE DÖNÜYOR

İBB, İstanbul’un simgelerinden Haliç’in temiz kalması için çalışmalarını yılın her döneminde sürdürüyor. Fitoplanktonların çoğalmasıyla renk değişiminin yaşandığı Haliç’te bu görüntüler geride...

İKİ AYDA 6 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele sürecinde hizmete aldığı maskematikler aracılığıyla ücretsiz dağıtılan maske sayısı, iki aydan kısa bir sürede 6...

ÇAMBAŞI TESİSLERİ YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen şehrin gözde mekânlarından Çambaşı Doğa Tesislerinin alt yapısı sil baştan yenileniyor.

“ÖNCE İNSAN ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ”

Niğde Belediyesi, yaya ölümlerinin yaşandığı kentin en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı orta refüjüne vatandaşların güvenliği için tel çit uygulaması yaptı.