Ana Sayfa SAĞLIK SPOR KURSLARINA KADINLARDAN YOĞUN İLGİ

SPOR KURSLARINA KADINLARDAN YOĞUN İLGİ

Bitlis Belediyesi’nin kadınlar için açtığı Kadın Toplum ve Yaşam merkezi kadınlardan yoğun ilgi görüyor. Kentte yaşayan yaşayan 26 yaşındaki Serap Aydın,  Kadın Toplum ve Yaşam merkezinde spor ve diyet yaparak 1,5 yıl içinde 120 kilodan 60 kiloya indi.

Diyetisyen Gizem Urgan. merkeze gelen kadınlara uygun diyet programları hazırlayarak zayıflamalarına destek olmaya çalıştığını ifade etti. Spor eğitmeni Aysun Kurtkan da Bitlis Belediyesi bünyesinde açılan spor kursundan yararlanan 60 kadının, servislerle evden alınarak merkeze getirildiğini belirtti.

Kursa katılarak kilolarından kurtulan kadınlardan birinin de Serap Aydın olduğunu belirten Kurtkan, “Serap hanım 120 kiloyla kursa başladı. Doktorlara yaptırdığı tahlil sonuçlarını bize getirdi, diyetisyenimizle ona beslenme ve spor programı hazırladık. Büyük azimle 1,5 yılda 60 kilo verdi. Büyük bir işi başardı. Bu kadar zamanda bu kiloyu vermek çok zor. Zayıfladıktan sonra sosyalleşmeye ve daha girişken olmaya başladı. Kilosuyla beraber hayatı da değişti. Her zaman ‘Reçeteyi bırak spora başla’ diyoruz. Türkiye’de obezite oranı yüksek. Burada bununla mücadele ediyoruz. Serap’la birlikte 30 kadın böyle zayıfladı ve hastalıklarından kurtuldu” dedi.

Kilosu nedeniyle hayatını sürdürmekte zorlanan, sağlık sorunları yaşayan Serap Aydın ise şunları anlattı:

” “Dışarı çıktığımda insanlar bana ‘Çok kilolusun’ diyorlardı. Acıyan gözlerle bakıyorlardı. Kilomdan dolayı kötü zamanlar geçirdim. Daha sonra zayıflamaya karar verdim. Ailemde genetik kalp ve şeker hastalığı var. Kilomdan korktuğum için doktorlara başvurdum. Bana ameliyatla midemi küçültmeleri gerektiğini söylediler. Ameliyattan korktuğum için eve döndüm ve sporla zayıflamaya karar verdim. Belediyenin açtığı kurslara katıldım. Her sabah uyandığımda yürüyüş yaptım, ip atladım, yemeklerime dikkat ettim ve istediğim kiloya ulaştım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKAN İMAMOĞLU’NDAN UKOME DÜZENLEMESİNE TEPKİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediyesi ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. İmamoğlu, Resmi Gazete'de yayınlanan ve UKOME'ye bazı...

BELEDİYE KONSERVATUARINA BÜYÜK İLGİ

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten Belediye Konservatuarında güz dönemi kursları tüm hızıyla devam ediyor.

BAŞKAN KÖSE’DEN KURSİYERLERE ZİYARET

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse Tarihi Çarşı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi'nde (SAKEM) devam eden iğne oyası kursunu ziyaret etti. 

HAKKARİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Hakkari'de ihtiyaç duyulan ve ilin şehir kimliğinin güçlenmesi için Vali/Belediye Başkan V. İdris Akbıyık'ın kontrolünde özel olarak hazırlanan 2020-2023 Hakkari...

BÜYÜKŞEHİR SİLİFKE’DE ÇALIŞIYOR

Geçtiğimiz günlerde aşırı yağışlar ve fırtınadan etkilenen ilçelerden biri olan Silifke’de Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sürüyor.