Ana Sayfa ULAŞIM MUSTAFA AKKUL EĞİL'İN KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR

MUSTAFA AKKUL EĞİL’İN KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR

Diyarbakır’ın Eğil İlçe Belediye Başkanı Mustafa Akkul, göreve geldiği günden bu yana yaptığı başarılı çalışmalarıyla adeta ilçenin kaderini değiştirdi. Eğilde en büyük sorunlardan biri olan yolların yenilenmesi için çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyleyen Başkan Akkul, “Yıllar önce kısa mesafe olduğu için yaya olarak kullanılan patika yolları çağımıza uygun olarak trafiğe açacağız” dedi .

31 Mart seçimlerinden sonra sahalardan ayrılmayan Eğil İlçe Belediye Başkanı Mustafa Akkul, mahalle ve köy yollarında yaptığı çalışmalarla halkın gönlünü kazanmaya devam ediyor.

Bugüne kadar toplamda 30 km bağlantı yolları yapan Eğil Belediyesi, en son başlatılan Baysu- Yatır köyü arasındaki mevcut12 km’lik mesafeyi 4 kilometreye düşürmek için çalışıyor.

Yapılan hizmetlere dair konuşan Başkan Akkul, “Yıllar önce kısa mesafe olduğu için yaya olarak kullanılan patika yolları çağımıza uygun olarak trafiğe açacağız. Yapılacak olan bu hizmetle vatandaşlar büyük bir fayda sağlayacak. Günümüzde artık vatandaşlar tarım için araç kullanıyorlar ve bu yapılacak olan yolla tasarruf sağlanacak. Yapımına başladığımız bu yolun bitiminden sonra hizmetlerimiz kesintiye uğramadan devam edecek. Başka yapmayı düşündüğümüz alternatif yolları da inşa edeceğiz. Amacımız vatandaşlarımızın konforlu bir yaşam sürmesi yönündedir. Bu sebeple elimizden gelen her şeyi bugün yaptığımız gibi gelecekte de yapacağımızın teminatını veriyoruz. Vatandaşlarımızın ulaşım, ekonomi, sosyal alanda yaşadığı sıkıntıları gidermek için oturduğumuz koltuğun hakkını vereceğiz” dedi.

“EĞİL HİZMET GÖRÜYOR”

Eğil ilçesinin yeteri kadar hizmet göremediğini ve bunun değişmeye başladığını söyleyen Akkul, şunları söyledi:  “Geçmişte yeteri kadar hizmet alamayan Eğil ilçemizin kaderini değiştiriyoruz. Artık Eğil ilçemiz, hizmetlerle anılacak. Vatandaşlarımız hak ettikleri koşullarda yaşayacak. Vatandaşlar için sağlanan her kolaylığın, her hizmetin kendilerine ulaşması noktasında çalışacağız. Bizler Eğil için çalışıp çabalayacağız. Elimizden geldiğince büyük, küçük, vatandaşa kolaylık sağlayacak her hizmeti görev süremizce ve ömrümüz yettiğince yapacağız. Peygamberler İlçesi olan Eğil, artık basında ve kamuoyunda güzellikleriyle anılacak. Aldığı hizmetlerle anılacak.”

KAYNAK: GÜNEYDOĞU GÜNCEL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKENT’İN CADDELERİ RENGARENK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir yanını çiçeklerle süslüyor. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı, Anadolu Bulvarı, Eskişehir Yolu Havaalanı Yolu ve Gar Kavşağı başta...

HALİÇ GİBİ ELMALI DA KENDİ RENGİNE DÖNÜYOR

İBB, İstanbul’un simgelerinden Haliç’in temiz kalması için çalışmalarını yılın her döneminde sürdürüyor. Fitoplanktonların çoğalmasıyla renk değişiminin yaşandığı Haliç’te bu görüntüler geride...

İKİ AYDA 6 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele sürecinde hizmete aldığı maskematikler aracılığıyla ücretsiz dağıtılan maske sayısı, iki aydan kısa bir sürede 6...

ÇAMBAŞI TESİSLERİ YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen şehrin gözde mekânlarından Çambaşı Doğa Tesislerinin alt yapısı sil baştan yenileniyor.

“ÖNCE İNSAN ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ”

Niğde Belediyesi, yaya ölümlerinin yaşandığı kentin en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı orta refüjüne vatandaşların güvenliği için tel çit uygulaması yaptı.