Ana Sayfa ULAŞIM MUSTAFA AKKUL EĞİL'İN KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR

MUSTAFA AKKUL EĞİL’İN KADERİNİ DEĞİŞTİRİYOR

Diyarbakır’ın Eğil İlçe Belediye Başkanı Mustafa Akkul, göreve geldiği günden bu yana yaptığı başarılı çalışmalarıyla adeta ilçenin kaderini değiştirdi. Eğilde en büyük sorunlardan biri olan yolların yenilenmesi için çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyleyen Başkan Akkul, “Yıllar önce kısa mesafe olduğu için yaya olarak kullanılan patika yolları çağımıza uygun olarak trafiğe açacağız” dedi .

31 Mart seçimlerinden sonra sahalardan ayrılmayan Eğil İlçe Belediye Başkanı Mustafa Akkul, mahalle ve köy yollarında yaptığı çalışmalarla halkın gönlünü kazanmaya devam ediyor.

Bugüne kadar toplamda 30 km bağlantı yolları yapan Eğil Belediyesi, en son başlatılan Baysu- Yatır köyü arasındaki mevcut12 km’lik mesafeyi 4 kilometreye düşürmek için çalışıyor.

Yapılan hizmetlere dair konuşan Başkan Akkul, “Yıllar önce kısa mesafe olduğu için yaya olarak kullanılan patika yolları çağımıza uygun olarak trafiğe açacağız. Yapılacak olan bu hizmetle vatandaşlar büyük bir fayda sağlayacak. Günümüzde artık vatandaşlar tarım için araç kullanıyorlar ve bu yapılacak olan yolla tasarruf sağlanacak. Yapımına başladığımız bu yolun bitiminden sonra hizmetlerimiz kesintiye uğramadan devam edecek. Başka yapmayı düşündüğümüz alternatif yolları da inşa edeceğiz. Amacımız vatandaşlarımızın konforlu bir yaşam sürmesi yönündedir. Bu sebeple elimizden gelen her şeyi bugün yaptığımız gibi gelecekte de yapacağımızın teminatını veriyoruz. Vatandaşlarımızın ulaşım, ekonomi, sosyal alanda yaşadığı sıkıntıları gidermek için oturduğumuz koltuğun hakkını vereceğiz” dedi.

“EĞİL HİZMET GÖRÜYOR”

Eğil ilçesinin yeteri kadar hizmet göremediğini ve bunun değişmeye başladığını söyleyen Akkul, şunları söyledi:  “Geçmişte yeteri kadar hizmet alamayan Eğil ilçemizin kaderini değiştiriyoruz. Artık Eğil ilçemiz, hizmetlerle anılacak. Vatandaşlarımız hak ettikleri koşullarda yaşayacak. Vatandaşlar için sağlanan her kolaylığın, her hizmetin kendilerine ulaşması noktasında çalışacağız. Bizler Eğil için çalışıp çabalayacağız. Elimizden geldiğince büyük, küçük, vatandaşa kolaylık sağlayacak her hizmeti görev süremizce ve ömrümüz yettiğince yapacağız. Peygamberler İlçesi olan Eğil, artık basında ve kamuoyunda güzellikleriyle anılacak. Aldığı hizmetlerle anılacak.”

KAYNAK: GÜNEYDOĞU GÜNCEL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

İBB’DEN “HAYATI DEĞİŞTİRECEK GİRİŞİMLER”

İBB ve TÜSİAD, “Bu Gençlikte İŞ Var!” etkinliği düzenledi. Programa seçilen girişimciler, “Girişimcilik Kampı 2020” kapanışında, Zemin İstanbul’da yapılan etkinlikte bir...

SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Zorlu kış şartlarıyla boğuşan Diyarbakır'ın Eğil ilçesi belediyesi, sokak hayvanlarının zor durumda kalmaması için doğaya yiyecek bıraktı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİLERE HAYVAN DESTEĞİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi kırsal kalkınma hedefiyle Torbalı’daki 45 çiftçiye 173 küçükbaş hayvan dağıttı. Törene katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç...

MEZARLIKLARA SAĞLIKLI İÇME SUYU

Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı ile Adana Su Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ) ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında mezarlıklardaki içme suyu problemi çözülüyor....

AFGAN TEKKESİ’NİN RESTORASYONU TAMAMLANDI

Üsküdar Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanan Afgan Tekkesi hizmete açıldı. Tekke tasavvufi, eğitim,...