Ana Sayfa CEVRE IĞDIR BELEDİYESİ'NDEN KATLİAM İDDİALARINA CEVAP

IĞDIR BELEDİYESİ’NDEN KATLİAM İDDİALARINA CEVAP

Son günlerde özelikle sosyal medya mecralarında, Iğdır Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının öldürüldüğü noktasında çıkan haberler üzerine belediye tarafından açıklama yapıldı.

Iğdır Belediye Eş Başkanı Yaşar Akkuş ve Eş Başkan Eylem Çelik, hayvan barınağında bir açıklama yaptı. Eş Başkanların açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde Sosyal Medyada dolaşan bir videoda ateşli silah kullanılarak öldürülen bir köpeğin olduğu iddiası üzerine hem Hayvan Barınağını ziyaret ettik hemde bu konuda açıklama yapmak, yaratılmak istenen yanlış algıyı düzeltmek adına böyle bir açıklama yapma gereği duyduk.

Aynı gece yaşanan olayda kullanılan silah elimde. Bu silahta kullanılan ateşli fünye ile kullanılan uyuşturucu iğneler, gece karalıkta ateş edilince namlunun ucunda ateş şeklinde yansıma oluyor. İlgili arkadaşlar emniyet mensupları tarafından sorgulanmış, kullandıkları silahla deneme atışları yapılmış, yapılan incelemede bu silahların uyuşturucu olarak kullanıldığı, tesbit edilmiş. Bahse konu hayvanımızda barınağımızda bakımı yapılmaktadır.
Hayvan haklarını savunan ekolojik dengeyi esas alan bir anlayışa sahibiz, yönetimi devir aldıktan bu güne özellikle hayvan barınağı ve hayvanları kısırlaştırma küpeleme kunusunda en iyi çalışmayı yapan belediyeyiz. Ekibimiz tecrübeli, tüm imkanlarımızı seferber ettiğimiz Basına yansıyan boyutuyla anlaşılmıştır.

Bahse konu hayvanımız burada, Emniyet tarafından arkadaşlarımızın ifadeleri alınmıştır. Bize karşı yapılan bu karalama politikalarını reddediyoruz.
Böylesi bir anlayışı asla savunmuyoruz. Biz insan yaşamı ve hayvanların tümünün yaşamını esas alan, Doğanın tamamını esas alan bir belediye pratiği içerisinde olacağız ve devam edeceğiz. Bu manada kamuoyuna bilgi vermek gereği duyduk, her şey yansıtıldığı gibi değil. Böyle yaşanan olayların başta ilgililer tarafından teyit edilmesi durumunda böyle durumlara girilmesini daha doğru buluyoruz.”

Eş Başkanlar ayrıca barınakta sokak hayvanları için yapılan işlemler hakkında bilgi verdi. Hayvanlar için verilen yem ve mamaları kamuoyuna aktardı. Hayvanlar için yapılan işlemlerin bulunduğu ve kayıt altına alınan dosyaları gösterdi. Iğdır Belediye Eş Başkanı Yaşar Akkuş ve Eş Başkan Eylem Çelik bu tür karalama kampanyalarına itibar edilmemesini istedi.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKAN İMAMOĞLU’NDAN UKOME DÜZENLEMESİNE TEPKİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediyesi ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. İmamoğlu, Resmi Gazete'de yayınlanan ve UKOME'ye bazı...

BELEDİYE KONSERVATUARINA BÜYÜK İLGİ

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten Belediye Konservatuarında güz dönemi kursları tüm hızıyla devam ediyor.

BAŞKAN KÖSE’DEN KURSİYERLERE ZİYARET

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse Tarihi Çarşı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi'nde (SAKEM) devam eden iğne oyası kursunu ziyaret etti. 

HAKKARİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Hakkari'de ihtiyaç duyulan ve ilin şehir kimliğinin güçlenmesi için Vali/Belediye Başkan V. İdris Akbıyık'ın kontrolünde özel olarak hazırlanan 2020-2023 Hakkari...

BÜYÜKŞEHİR SİLİFKE’DE ÇALIŞIYOR

Geçtiğimiz günlerde aşırı yağışlar ve fırtınadan etkilenen ilçelerden biri olan Silifke’de Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sürüyor.