Ana Sayfa CEVRE IĞDIR BELEDİYESİ'NDEN KATLİAM İDDİALARINA CEVAP

IĞDIR BELEDİYESİ’NDEN KATLİAM İDDİALARINA CEVAP

Son günlerde özelikle sosyal medya mecralarında, Iğdır Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının öldürüldüğü noktasında çıkan haberler üzerine belediye tarafından açıklama yapıldı.

Iğdır Belediye Eş Başkanı Yaşar Akkuş ve Eş Başkan Eylem Çelik, hayvan barınağında bir açıklama yaptı. Eş Başkanların açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Son günlerde Sosyal Medyada dolaşan bir videoda ateşli silah kullanılarak öldürülen bir köpeğin olduğu iddiası üzerine hem Hayvan Barınağını ziyaret ettik hemde bu konuda açıklama yapmak, yaratılmak istenen yanlış algıyı düzeltmek adına böyle bir açıklama yapma gereği duyduk.

Aynı gece yaşanan olayda kullanılan silah elimde. Bu silahta kullanılan ateşli fünye ile kullanılan uyuşturucu iğneler, gece karalıkta ateş edilince namlunun ucunda ateş şeklinde yansıma oluyor. İlgili arkadaşlar emniyet mensupları tarafından sorgulanmış, kullandıkları silahla deneme atışları yapılmış, yapılan incelemede bu silahların uyuşturucu olarak kullanıldığı, tesbit edilmiş. Bahse konu hayvanımızda barınağımızda bakımı yapılmaktadır.
Hayvan haklarını savunan ekolojik dengeyi esas alan bir anlayışa sahibiz, yönetimi devir aldıktan bu güne özellikle hayvan barınağı ve hayvanları kısırlaştırma küpeleme kunusunda en iyi çalışmayı yapan belediyeyiz. Ekibimiz tecrübeli, tüm imkanlarımızı seferber ettiğimiz Basına yansıyan boyutuyla anlaşılmıştır.

Bahse konu hayvanımız burada, Emniyet tarafından arkadaşlarımızın ifadeleri alınmıştır. Bize karşı yapılan bu karalama politikalarını reddediyoruz.
Böylesi bir anlayışı asla savunmuyoruz. Biz insan yaşamı ve hayvanların tümünün yaşamını esas alan, Doğanın tamamını esas alan bir belediye pratiği içerisinde olacağız ve devam edeceğiz. Bu manada kamuoyuna bilgi vermek gereği duyduk, her şey yansıtıldığı gibi değil. Böyle yaşanan olayların başta ilgililer tarafından teyit edilmesi durumunda böyle durumlara girilmesini daha doğru buluyoruz.”

Eş Başkanlar ayrıca barınakta sokak hayvanları için yapılan işlemler hakkında bilgi verdi. Hayvanlar için verilen yem ve mamaları kamuoyuna aktardı. Hayvanlar için yapılan işlemlerin bulunduğu ve kayıt altına alınan dosyaları gösterdi. Iğdır Belediye Eş Başkanı Yaşar Akkuş ve Eş Başkan Eylem Çelik bu tür karalama kampanyalarına itibar edilmemesini istedi.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKENT’İN CADDELERİ RENGARENK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir yanını çiçeklerle süslüyor. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı, Anadolu Bulvarı, Eskişehir Yolu Havaalanı Yolu ve Gar Kavşağı başta...

HALİÇ GİBİ ELMALI DA KENDİ RENGİNE DÖNÜYOR

İBB, İstanbul’un simgelerinden Haliç’in temiz kalması için çalışmalarını yılın her döneminde sürdürüyor. Fitoplanktonların çoğalmasıyla renk değişiminin yaşandığı Haliç’te bu görüntüler geride...

İKİ AYDA 6 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele sürecinde hizmete aldığı maskematikler aracılığıyla ücretsiz dağıtılan maske sayısı, iki aydan kısa bir sürede 6...

ÇAMBAŞI TESİSLERİ YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen şehrin gözde mekânlarından Çambaşı Doğa Tesislerinin alt yapısı sil baştan yenileniyor.

“ÖNCE İNSAN ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ”

Niğde Belediyesi, yaya ölümlerinin yaşandığı kentin en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı orta refüjüne vatandaşların güvenliği için tel çit uygulaması yaptı.