Ana Sayfa GIDA DENETİM OKUL KANTİNLERİNDE ŞIRINGALI ÇİKOLATA DENETİMİ

OKUL KANTİNLERİNDE ŞIRINGALI ÇİKOLATA DENETİMİ

Ümraniye Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri, Ankara ve Diyarbakır’da şırıngalı çikolatadan iki çocuğun hayatını kaybetmesi üzerine harekete geçerek, Ümraniye’de bulunan okulların kantinlerine yönelik bir denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde okullarda şırıngalı çikolatalarla karşılaşılmazken, okul çevresindeki bazı işletmelerde bulunan şırıngalı çikolatalara el konularak tutanak tutuldu.

Ankara ve Diyarbakır’da iki çocuğun okul kantinlerinde satılan şırıngalı çikolataları yerken, boğazlarına şırınganın kapağının kaçması sonucu hayatını kaybetmeleri üzerine Ümraniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de harekete geçti.

Sürekli olarak okul kantinlerini denetleyen zabıta ekipleri, bu sefer yapılan denetimlerde kantinlerde satıldığı ileri sürülen şırıngalı çikolatalara odaklandı. Gün boyunca okullarda süren denetimlerde, kantinlerin ruhsatları, gıdaların uygun koşullarda saklanıp saklanmadığı ve son kullanma tarihleri gibi konular kontrolden geçirildi.

Farklı mahallelerde bulunan çok sayıda okulun kantinlerinde gerçekleşen bu denetimlerde, şırıngalı çikolata satışı ile karşılaşılmazken, okul çevrelerinde bulunan bazı işletmelerde bu çikolataların satıldığı görüldü.

Bu büfelere de girerek inceleme yapan ekipler, bu tür çikolatalara el koyarak ilgili mercilere bildirmek üzere tutanak tuttu.

Ümraniye’de vatandaşların sağlığı için çalışmalarını aralıksız sürdüren zabıta ekiplerinin çalışması aynı hassasiyetle sürecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKENT’TE İLK ESPOR KULÜBÜ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sporu daha geniş kitlelere ulaştırmak ve sevdirmek için yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı...

BELEDİYEYE OLAN BORÇLAR ERTELENDİ

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, koronavirüs salgınına ilişki belediyenin yaptığı çalışmalara dair açıklamalarda bulundu. https://youtu.be/g1HIYeZnc8U

KARS’TA CADDE VE SOKAKLAR KÖPÜKLÜ SUYLA YIKANIYOR

Kars Belediyesi coronavirüsle mücadelesine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, kentin cadde ve sokakları köpüklü suyla yıkanıyor.

BÜYÜKŞEHİR’DEN EVDE SAĞLIKLI YAŞAMA DESTEK

Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Koronavirüs dolayısıyla vatandaşların evde bulundukları dönemde spor ve egzersiz yapabilmeleri amacıyla YouTube kanalından “Evde Sağlık Var”...

ANKARA’DA SU FATURALARINDA YENİ UYGULAMA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koranavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Başkentlilerin su faturalarında yeni bir düzenleme yapılması talimatını verdi.