Ana Sayfa DİĞER BAYRAK’TAN NEFES KESEN TATBİKAT

BAYRAK’TAN NEFES KESEN TATBİKAT

Bayrampaşa Arama Kurtarma Ekibi (BAYRAK), ilk arama kurtarma tatbikatı ile nefesleri kesti. Yüksek katlarda mahsur kalanları kurtaran ekibin tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Bayrampaşa Arama Kurtarma Ekibi (BAYRAK), Şehit Büyükelçi İsmail Erez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde uygulamalı eğitim verdi ardından da tatbikat yaptı. Yüksek katlarda mahsur kalan yaralıları kurtaran ekibin tatbikatı gerçeğini aratmadı. 

Tatbikatı yakından takip eden ve ekipten bilgi alan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Nerede, ne zaman, ne şekilde geleceği bilinmeyen afetlere karşı her zaman hazırlıklı olmalıyız. Afetlerde can ve mal kaybının olmaması en büyük temennimiz. İlçemizde olası bir afete müdahale etmeye hazır olan BAYRAK ekibimiz kendini sürekli geliştiriyor.” dedi.

ONAR KİŞİLİK GÖNÜLLÜ EKİPLER OLUŞTURULUYOR
İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün öngördüğü afete hazırlık programı kapsamında her mahallede onar kişilik gönüllü arama kurtarma ekibi oluşturuluyor. Bu çerçevede, Bayrampaşa Arama Kurtarma Ekibi de (BAYRAK) 27 kişilik ilk ekibi oluşturarak teorik ve uygulamalı eğitim verdi.

BAYRAK Ekibinden sorumlu Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kumbasar yaptığı açıklamada, “Afete hazırlık programı kapsamında ilk hedefimiz 110 kişiye eğitim vermek ve ardından ikinci 110 kişiyi daha bu konuda eğitmek. BAYRAK Ekibimiz ayrıca okullarımızda sürekli olarak afetten korunma yöntemleri ve afete hazırlık konusunda bilgilendirme ve farkındalık yaratma çalışmalarını sürdürüyor. Yıl sonu itibariyle bu çalışmalarımızı ilçemizdeki okulların tamamında yapmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BOLU İTFAİYESİ HAZIR KITA BEKLİYOR

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekipleri Elazığ ve Malatya’da meydana gelen deprem sonrası ihtiyaç duyulması halinde yola çıkmak için hazır kıta bekliyor.

BAŞKAN VERGİLİ YATIRIM SEFERBERLİĞİNE HAZIRLANIYOR

Üçüncü 5 yıllık dönemin ilk yılını hazırlık yılı olarak değerlendiren Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, ilkbaharla birlikte adeta yatırım taarruzuna hazırlanıyor.

“R.C.E GİREMEDİM” KAHKAHAYLA İZLENDİ

Çanakkale Belediyesi'nin katkılarıyla sahnelenen “R.C.E. Giremedim” adlı stand-up oyun, ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi'nde seyirci ile buluştu. Tek kişilik stand-up gösterisi ilgiyle...

BELEDİYELERDEN BÖLGEYE YARDIM YAĞIYOR

Elazığ depreminin ardından bölgeye yardım götürmek için adeta seferberlik başlatıldı. Hem vatandaşlar hem de belediyeler depremzedelere yardım etmek için adeta birbirleriyle...

DEPREMZEDELERE GLUTENSİZ ÜRÜNLER GÖNDERİLECEK

Çölyak hastası vatandaşları unutmayan Kütahya Belediyesi, hastalığa dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla glütensiz simit üretimi yapıp Kütahya Çölyak ve...