Ana Sayfa DİĞER BAYRAK’TAN NEFES KESEN TATBİKAT

BAYRAK’TAN NEFES KESEN TATBİKAT

Bayrampaşa Arama Kurtarma Ekibi (BAYRAK), ilk arama kurtarma tatbikatı ile nefesleri kesti. Yüksek katlarda mahsur kalanları kurtaran ekibin tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Bayrampaşa Arama Kurtarma Ekibi (BAYRAK), Şehit Büyükelçi İsmail Erez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde uygulamalı eğitim verdi ardından da tatbikat yaptı. Yüksek katlarda mahsur kalan yaralıları kurtaran ekibin tatbikatı gerçeğini aratmadı. 

Tatbikatı yakından takip eden ve ekipten bilgi alan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Nerede, ne zaman, ne şekilde geleceği bilinmeyen afetlere karşı her zaman hazırlıklı olmalıyız. Afetlerde can ve mal kaybının olmaması en büyük temennimiz. İlçemizde olası bir afete müdahale etmeye hazır olan BAYRAK ekibimiz kendini sürekli geliştiriyor.” dedi.

ONAR KİŞİLİK GÖNÜLLÜ EKİPLER OLUŞTURULUYOR
İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün öngördüğü afete hazırlık programı kapsamında her mahallede onar kişilik gönüllü arama kurtarma ekibi oluşturuluyor. Bu çerçevede, Bayrampaşa Arama Kurtarma Ekibi de (BAYRAK) 27 kişilik ilk ekibi oluşturarak teorik ve uygulamalı eğitim verdi.

BAYRAK Ekibinden sorumlu Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kumbasar yaptığı açıklamada, “Afete hazırlık programı kapsamında ilk hedefimiz 110 kişiye eğitim vermek ve ardından ikinci 110 kişiyi daha bu konuda eğitmek. BAYRAK Ekibimiz ayrıca okullarımızda sürekli olarak afetten korunma yöntemleri ve afete hazırlık konusunda bilgilendirme ve farkındalık yaratma çalışmalarını sürdürüyor. Yıl sonu itibariyle bu çalışmalarımızı ilçemizdeki okulların tamamında yapmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKENT’İN CADDELERİ RENGARENK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir yanını çiçeklerle süslüyor. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı, Anadolu Bulvarı, Eskişehir Yolu Havaalanı Yolu ve Gar Kavşağı başta...

HALİÇ GİBİ ELMALI DA KENDİ RENGİNE DÖNÜYOR

İBB, İstanbul’un simgelerinden Haliç’in temiz kalması için çalışmalarını yılın her döneminde sürdürüyor. Fitoplanktonların çoğalmasıyla renk değişiminin yaşandığı Haliç’te bu görüntüler geride...

İKİ AYDA 6 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele sürecinde hizmete aldığı maskematikler aracılığıyla ücretsiz dağıtılan maske sayısı, iki aydan kısa bir sürede 6...

ÇAMBAŞI TESİSLERİ YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen şehrin gözde mekânlarından Çambaşı Doğa Tesislerinin alt yapısı sil baştan yenileniyor.

“ÖNCE İNSAN ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ”

Niğde Belediyesi, yaya ölümlerinin yaşandığı kentin en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı orta refüjüne vatandaşların güvenliği için tel çit uygulaması yaptı.