Ana Sayfa KÜLTÜREL VE SOSYAL İŞLER ALİ BABA HAYRATI BİNLERİ KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTURDU

ALİ BABA HAYRATI BİNLERİ KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTURDU

Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Ali Baba” hayratı binlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturdu. Geleneksel olarak Kuru Fasulye ve Pilav’ın ikram edildiği hayratın 2019 teması “Vatan Sevgisi” olarak belirlendi.

Karaköprü Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Ali Baba hayratı programında vatandaşlara kuru-fasulye pilav ikram edildi. Karaköprü Belediyesi hizmet binası bahçesinde düzenlenen Ali Baba hayratına ev sahibi Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin yanı sıra, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri ve Zemzem Gülender Açanal, CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayreddin Cidir, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, İlçe Başkanları, STK temsilcileri ve yaklaşık 4 bin vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte konuşma yapan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Her sene olduğu gibi bu sene de Karaköprü’nün manevi sahibi; barışın, dostluğun ve kardeşliğin sembolü Ali Dede adına ‘Ali Dede Hayratı’ etkinliğini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu etkinliğin asıl amacı Ali Dede’yi hatırlamak, onun bize manevi mirası olan barış, bereket ve kardeşliğin farkına vararak bir araya gelmek olduğunu ifade eden Başkan Metin Baydilli, “Ali Dede; barışın, kardeşliğin, dostluğun ve bereketin sembolü olmuştur. Bu sebepten dolayı Karaköprü Belediyesi olarak her yıl Ali Dede Hayratımızı yapıyoruz. Her yıl farklı bir tema işliyoruz ki bu yıl ‘vatan sevgisi’ temasını kullanıyoruz. Bu zor dönemlerde birlik ve beraberlikle vatanımıza daha fazla sarılarak sahip çıkmamız gerekiyor. Amacımız Ali Dede’nin yolundan gidip onun nasihatlerini tutmak istiyoruz. Bugün programımıza katılan, bizi yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Vali Yardımcısı ve Karaköprü Kaymakamı Ufuk Akıl ise Şanlıurfa’nın cömertliğiyle, misafirperverliğiyle bilinen bir şehir olduğunu dile getirerek, “Şazeli Ali Baba hayratıyla bir kez daha bu birlikteliği, cömertliği gösteren Karaköprü Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ali Baba’nın cömertliği ve hoşgörüsünün 350 yıldır unutulmadığına dikkat çekerek, “Bu etkinliği düzenleyen Karaköprü Belediyemize çok teşekkür ediyorum” diyerek etkinliğin öneminden bahsetti.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız da Barış Pınarı Harekatının gerçekleştiği bu günlerde bu etkinlikte vatan sevgisi temasının kullanılmasının önemli olduğunu aktararak, bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliği artırması temennisinde bulundu.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Ali Baba’nın Karaköprü’ye maneviyatını ve bereketini bıraktığını kaydederek, vatan sevgisine dikkat çekti ve önemini anlattı.

 AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal da Osmanlı’dan gelen hayır ve hasenatın Ak Parti Belediyeciliğinde sosyal belediyecilik faaliyetleriyle devam ettirildiğini belirterek, yapılan faaliyetten dolayı Karkaöprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık da böyle birlik ve beraberliğin olduğu bir ortamda bulunmaktan son derece mutluluk duyduğunu söylerken, ana muhalefet milletvekili olarak birlikteliği pekiştiren bu etkinliğin çok önemli olduğunu kaydetti.

AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan da Karaköprü için çok önemli bir etkinlik gerçekleştirildiğini ifade ederken, katılımcılara ve Başkan Baydilli’ye teşekkür etti.

Konuşmalarının ardından kazanların başına geçen protokol üyeleri hazırlanan Kuru Fasulye ve pilavı besmeleyle dağıtırken, Başkan Baydilli masaları gezerek vatandaşlara katılımları için teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

TOKMEK KURSİYELERİNİN YETENEKLERİ ORTAYA ÇIKIYOR

Tokat Belediyesi Meslek Edindirme Kursları TOKMEK çatısı altında yaklaşık 3925 kişi eğitim alıyor. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun göreve geldiği ilk...

MORDOĞAN’DA ALTYAPI HAMLESİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi, “bütünşehir yasası”yla birlikte büyükşehire bağlanan Mordoğan’ın evsel atıksu ve yağmur suyu altyapısına uzun vadeli bir çözüm üretmek...

BAŞKENT KIŞA HAZIR

Yılın ilk karının Başkent’e yağmasıyla birlikte teyakkuza geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sahada karla mücadele mesaisine başladı.

İBB ŞEHİR TİYATROLARI’NDA SALONLAR DOLU

İBB Şehir Tiyatroları’nın 2019-2020 Sezonunda sahnelenmeye başladığı beş yeni oyun, yüzde 100’e yaklaşan doluluk oranına ulaştı.

4 BİN TÜRK VE SURİYELİ İHTİYAÇ SAHİBİNE EKMEK DAĞITILDI

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde 4 bin Türk Suriyeli aileye ekmek yardımı yapıldı. Kuveyt merkezli Rahmet Derneği tarafından temin edilen ekmekler, Akçakale Belediyesine...