Ana Sayfa CEVRE DİYABET HASTALIĞINA KARŞI FARKINDALIK İÇİN YÜRÜDÜLER

DİYABET HASTALIĞINA KARŞI FARKINDALIK İÇİN YÜRÜDÜLER

Beyoğlu’nda 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi. Taksim Tünel Meydanı’ndan başlayarak Galata Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından, diyabet farkındalığına dikkat çekmek amacıyla Galata Kulesi mavi renkte ışıklandırıldı.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla Beyoğlu’nda yürüyüş düzenlendi. Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Diyabet Cemiyeti tarafından diyabetle ilgili farkındalık yaratmak amacıyla Taksim Tünel Meydanı’ndan başladı. Ellerinde diyabetle ilgili bilgilendirici dövizler taşıyan vatandaşlar bando eşliğinde Galata Kulesi’ne kadar yürüdü. Yoğun ilgi gören yürüyüşe Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da katıldı. Etkinliğin sonunda diyabet farkındalığına dikkat çekmek amacıyla Galata Kulesi mavi renkte ışıklandırıldı.

DİYABET HASTALIĞINA KARŞI FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN BİR ARADAYIZ

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Dünya Diyabet Günü dolayısıyla bir farkındalık oluşturmak için bir aradayız. Beyoğlu Belediyesi olarak Diyabet Cemiyetiyle beraber bütün diyabet hastalarına ve yakınlarına hem yanında olduklarımızı göstermek hem de vatandaşlarımızın diyabet hastalığına yakalanmaması için bir farkındalık çalışması yapmak istedik. Hep birlikte bugün Taksim Tünel Meydanı’ndan tarihi Galata Kulesi Meydanı’na yürüdük. Amacımız hareket et diyabetten kurtul. Buna dair bir farkındalık oluşturmaktı. Kadın erkek yaşlı genç herkes bu yürüyüşümüze katıldı. Müzik eşliğinde renkli bir yürüyüş oldu” dedi.

İNSANIMIZIN DAHA ÇOK SPOR YAPABİLMESİ İÇİN ALANLAR ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ

Başkan Yıldız, “Diyabet Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre 2006 yılında kronik bir hastalık olarak kabul ediliyor ve yaklaşık toplumumuzun yüzde 10’u diyabet riski taşıyor. Bu herhangi birimiz olabilirdik. Tıbbı ilgilendiren bir konu ama temel önerdikleri hareket etmektir. Bizler de bu amaçla bugün seksek oynadık ve ardından bisiklete binerek pedal çevirdik. Bu yüzden herkesten spor yapmalarını, hareket etmelerini ve diyabete karşı bir duyarlılık göstermelerini istiyorum. Ellerinden gelen bütün gayreti göstermelerini ve bolca hareket etmelerini istiyoruz. Bizde Beyoğlu Belediyesi olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İnsanımızın daha çok spor yapabilmesi için alanlar üretmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKENT’İN CADDELERİ RENGARENK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir yanını çiçeklerle süslüyor. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı, Anadolu Bulvarı, Eskişehir Yolu Havaalanı Yolu ve Gar Kavşağı başta...

HALİÇ GİBİ ELMALI DA KENDİ RENGİNE DÖNÜYOR

İBB, İstanbul’un simgelerinden Haliç’in temiz kalması için çalışmalarını yılın her döneminde sürdürüyor. Fitoplanktonların çoğalmasıyla renk değişiminin yaşandığı Haliç’te bu görüntüler geride...

İKİ AYDA 6 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele sürecinde hizmete aldığı maskematikler aracılığıyla ücretsiz dağıtılan maske sayısı, iki aydan kısa bir sürede 6...

ÇAMBAŞI TESİSLERİ YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen şehrin gözde mekânlarından Çambaşı Doğa Tesislerinin alt yapısı sil baştan yenileniyor.

“ÖNCE İNSAN ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ”

Niğde Belediyesi, yaya ölümlerinin yaşandığı kentin en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı orta refüjüne vatandaşların güvenliği için tel çit uygulaması yaptı.