Ana Sayfa CEVRE ZONGULDAK BELEDİYESİ ÇEVREYE DUYARLI

ZONGULDAK BELEDİYESİ ÇEVREYE DUYARLI

Zonguldak Belediyesi tarafından düzenlenen “Temiz bir Kent İçin Hep Birlikte Fener’de Buluşuyoruz” projesi kapsamında temizlik seferberliği başlatıldı.

Bu kapsamda ilk çalışma Fener Gezi Yolu’nda başlatıldı. Çevre temizlik etkinliğine; Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ömer Gülay, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Üniversite öğrencileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Düzenlenen etkinlik hakkında konuşan Vali Erdoğan Bektaş, “ Genel manzarayı toparlamaya dönük vatandaşın algısını hassasiyetini tetiklemeye dönük çeşitli mesajlar çeşitli faaliyetlerle işi yürütmeye çalışıyoruz. Şimdi şurada hep beraber topladığımız çöplere baktığımızda her birisi atmasa olacak şeydir. İzmaritini, su içtiği şişeyi, kola kutusunu, peçetesini atmayabilir ama atmışız. Şimdi burada ince ince temizlemeye kalktığımızda bu kadar insanın gözü korktu. Temizlemek zordur ama kirletmemek çok kolaydır, çok basittirr” şeklinde konuştu.

#TemizBirKentİçinHepBirlikte sloganını 19 mahallede uygulayacaklarını ifade eden Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan ise, “Ne zaman ki Zonguldak’ımız da tertemiz olur vatandaşımız çöpünü çöp kutusuna atmayı öğrenir. Evimizde, işyerimizde etrafımızı kirletmiyorsak çevreyi de kirletmeyeceğiz. Aslan yattığı yerden belli olur. Kıymetli hemşerilerim; sizden bir kez daha rica ediyorum. Çevremizi beraber koruyalım kirletmeyelim. Valimiz çok güzel söyledi. ‘Çok ucuz en etkili yöntem kirletmemek’ Bizim belediye olarak görevimiz. Toplayalım 7-24 saat toplayalım ama kirletmezsek biz de vatandaşımız olarak görevimizi yerine getirirsek hem belediyemizin işi kolaylaşır, hem de çevremizi gezerken bu görüntülerle karşılaşmayız” dedi.

Temizlik etkinliğinde Vali Bektaş, Başkan Alan ve protokol üyeleri, çevrede bulunan çöpleri temizleyerek çöp poşetlerine doldurdu. Yaklaşık 2 saat süren etkinlikte protokol üyeleri ve katılımcılar onlarca poşet çöp toplayarak farkındalık oluşturdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKENT’İN CADDELERİ RENGARENK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir yanını çiçeklerle süslüyor. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı, Anadolu Bulvarı, Eskişehir Yolu Havaalanı Yolu ve Gar Kavşağı başta...

HALİÇ GİBİ ELMALI DA KENDİ RENGİNE DÖNÜYOR

İBB, İstanbul’un simgelerinden Haliç’in temiz kalması için çalışmalarını yılın her döneminde sürdürüyor. Fitoplanktonların çoğalmasıyla renk değişiminin yaşandığı Haliç’te bu görüntüler geride...

İKİ AYDA 6 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele sürecinde hizmete aldığı maskematikler aracılığıyla ücretsiz dağıtılan maske sayısı, iki aydan kısa bir sürede 6...

ÇAMBAŞI TESİSLERİ YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen şehrin gözde mekânlarından Çambaşı Doğa Tesislerinin alt yapısı sil baştan yenileniyor.

“ÖNCE İNSAN ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ”

Niğde Belediyesi, yaya ölümlerinin yaşandığı kentin en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı orta refüjüne vatandaşların güvenliği için tel çit uygulaması yaptı.