Ana Sayfa SEKTÖRDEN ERGENE BELEDİYESİ'NDEN ARICILARA TAM DESTEK

ERGENE BELEDİYESİ’NDEN ARICILARA TAM DESTEK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin arı yetiştiricilerine destek olmak ve bal üretimini geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi kapsamında, Ergene Belediyesinde kovan dağıtım töreni düzenledi.

Ergene Belediyesinde gerçekleşen kovan dağıtımı programına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Cebeci, Yüksel Baydarlı, Ergene Belediyesi Meclis Üyeleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Çorlu eski dönem Belediye Başkanı Ünal Baysan, Mahalle muhtarları ve Ergene’de ki Arı üreticileri katıldı.

Kovan Dağıtım Töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığımızca uygulanmakta olan Arıcılığı geliştirme ve polinasyon projesi hakkında bilgi verdi..

Bu güzel hizmet ve projelerinden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkürlerini ileten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ise “Bölgemizde Sanayiyi ve Tarımı aynı anda yaşıyoruz, Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz her sene yaz döneminde Tarımımızın farklı alanlarında üreticilerimize destekte bulunuyor. Çiftçimize gübreleme desteklerimizin yanında bugünde arıcı üreticilerimize kovan yardımı desteğinde bulunuyoruz. Biliyorsunuz bu proje içinde Ergene’de Hasan Basri Topsak isimli arı üreticimiz Türkiye kristalize balda birinci Dünya’da üçüncü oldu işte bu başarıda Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin Ergenemizde üreticimize vermiş olduğu destek ile gelmiştir. Arı kovanlarını bugün alacak olan üreticilerimize çalışmalarında başarılar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyemize de teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise konuşmasında, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılık alanında önemli projelere imza atıyoruz. Bugün de Ergene İlçemizde faaliyet gösteren arı yetiştiricilerimize kovanlarını teslim ediyoruz. Biz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, üreticilerimizin başarılarından ve bereketli bal üretimlerinden mutluluk duyarız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Ergene’de ki arı üreticilerine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi tarafından kovanları teslim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

MAVİŞEHİR’DE TAŞKIN ÖNLENECEK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Deltası’nın başlangıcında yer alan Flamingo Doğa Parkı projesini yerinde inceledi. Mavişehir kıyı rehabilitasyonuyla beraber...

MİLLİ EGEMENLİK PARKI IŞIL IŞIL

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeşil alanlar ve parklarda tadilat, bakım, onarım ve ışıklandırma çalışmalarını hızlandırdı. Havuzlar, aydınlatma direkleri ve banklar gibi hasar...

“SEVGİ VE GÜVEN ORTAMINI TESİS ETMEZSEK BAŞARILI OLMA ŞANSIMIZ YOK”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 153 Çağrı Merkezi çalışanları, zabıta personeli ve itfaiye erleriyle bayramlaştı. Pandemi sürecinde yaptıkları hizmetleri anlatan İmamoğlu, “Sevgiyi...

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ANLAMLI HEDİYE

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma izni bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşların bayramını kutlayarak hediye takdim etti.

İMAMAĞA MAHALLESİ’NDE FREZE ÇALIŞMASI

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, İmamağa Mahallesi’nin bazı sokaklarında asfalt öncesi freze çalışmalarına başladı.