Ana Sayfa CEVRE OKTAY VE KURUM'DAN YOZGAT İÇİN ÖNEMLİ MÜJDELER

OKTAY VE KURUM’DAN YOZGAT İÇİN ÖNEMLİ MÜJDELER

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İl Değerlendirme Toplantısı’na katılmak üzere geldikleri Yozgat’ta kentle ilgili müjdeleri bir bir sıraladı.

Burada açıklamalar yapan Fuat Oktay, “Bakanımızın, vekillerimizin, valimizin, belediye başkanlarımızın her birinin sorun alanlarıyla alakalı veya ihtiyaçlarıyla, ya da geleceğe dönük hem şehirleriyle ilgili hayallerinin gerçekleştirilmesine dönük çalışmaları tek tek inceledik, çalıştık, gerekli kararları aldık” dedi.

Bu çalışmaların Türkiye’nin 81 ilinde aralıksız yapıldığını aktaran Oktay, “Yine Sayın Cumhurbaşkanımızın yerel yönetimlerle alakalı ilan ettiği manifestomuz vardı, şehirlerimizin güzelleştirilmesi ve geliştirilmesi için. Bu çerçevede de Yozgat’ın nasıl geliştirileceği, güzelleştirileceği ile çalışmalarımız ve projelerimizi görüştük” diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise Yozgat’ın alt yapısından içme suyu ve güneş enerjisi kullanımına kadar birçok konuda yatırımların başladığını, bunların devam edeceğini söyledi.

Kurum, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına ne yapabilirizin istişare toplantısını yaptık. Çapanoğlu Cami etrafında 13 bin 400 metrekarelik alanda 20 Milyon TL’lik çevre ve meydan düzenlemesi projesi ile ilimize önemli bir turizm aksı kazandıracağız. İlimizdeki asbestli içme suyu borularından kaynaklı yüzde 67’lik kayıp kaçak oranının önüne geçmek için şehrimizin içme suyu altyapısını en kısa süre içerisinde yenileyeceğiz. Menekşe Evleri’nin bulunduğu 56 bin metrekarelik alandaki riskli ve ekonomik ömrünü tamamlayan yapıların Toprak Mahsülleri Ofisi bölgesine taşıma işlemi yapılacak ve bu alana TOKİ ile birlikte Millet Bahçesi inşa edeceğiz. Güneş Enerji Sistemi’ni Yozgatımızla buluşturacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKAN BULUT DÜNYA ŞAMPİYONLARINI KABUL ETTİ

Kilis Belediye Başkanı Av. M. Abdi Bulut, bilek güreşinde dünya birincisi olan Merve Yenidünya ve Nazmiye Korkmaz'ı kabul etti.

KİLİS BELEDİYESİ’NDEN KİLİS ZEYTİNİ VE ZEYTİNYAĞINA DESTEK

Kilis Belediyesi, Kilis Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Günleri etkinliğine katılarak, bu eşsiz ürünün tanıtımına destek verdi. Etkinlikte konuşan Prof. Dr....

SİNOP LAKERDA FESTİVALİ’NE BÜYÜK İLGİ

Sinop Belediyesi tarafından düzenlenen Lakerda Festivali ikinci gününde de, paneller, söyleşiler ve Telvin Sanat Akademi'nin hazırladığı Çocuk Tiyatroları oyunlarıyla vatandaşlardan büyük...

BAŞKAN CANPOLAT İLE KIRSALIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Haliliye Belediyesi, hummalı şekilde yürüttüğü yol yapım çalışmaları ile kırsal mahallelerin çehresini değiştiriyor. Kırsalda 5 ayrı bölgede çalışmalar yürütülürken, 2 mahallede...

ALİ BABA HAYRATI BİNLERİ KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTURDU

Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Ali Baba" hayratı binlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturdu. Geleneksel olarak Kuru Fasulye ve Pilav’ın ikram...