Ana Sayfa CEVRE OKTAY VE KURUM'DAN YOZGAT İÇİN ÖNEMLİ MÜJDELER

OKTAY VE KURUM’DAN YOZGAT İÇİN ÖNEMLİ MÜJDELER

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İl Değerlendirme Toplantısı’na katılmak üzere geldikleri Yozgat’ta kentle ilgili müjdeleri bir bir sıraladı.

Burada açıklamalar yapan Fuat Oktay, “Bakanımızın, vekillerimizin, valimizin, belediye başkanlarımızın her birinin sorun alanlarıyla alakalı veya ihtiyaçlarıyla, ya da geleceğe dönük hem şehirleriyle ilgili hayallerinin gerçekleştirilmesine dönük çalışmaları tek tek inceledik, çalıştık, gerekli kararları aldık” dedi.

Bu çalışmaların Türkiye’nin 81 ilinde aralıksız yapıldığını aktaran Oktay, “Yine Sayın Cumhurbaşkanımızın yerel yönetimlerle alakalı ilan ettiği manifestomuz vardı, şehirlerimizin güzelleştirilmesi ve geliştirilmesi için. Bu çerçevede de Yozgat’ın nasıl geliştirileceği, güzelleştirileceği ile çalışmalarımız ve projelerimizi görüştük” diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise Yozgat’ın alt yapısından içme suyu ve güneş enerjisi kullanımına kadar birçok konuda yatırımların başladığını, bunların devam edeceğini söyledi.

Kurum, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına ne yapabilirizin istişare toplantısını yaptık. Çapanoğlu Cami etrafında 13 bin 400 metrekarelik alanda 20 Milyon TL’lik çevre ve meydan düzenlemesi projesi ile ilimize önemli bir turizm aksı kazandıracağız. İlimizdeki asbestli içme suyu borularından kaynaklı yüzde 67’lik kayıp kaçak oranının önüne geçmek için şehrimizin içme suyu altyapısını en kısa süre içerisinde yenileyeceğiz. Menekşe Evleri’nin bulunduğu 56 bin metrekarelik alandaki riskli ve ekonomik ömrünü tamamlayan yapıların Toprak Mahsülleri Ofisi bölgesine taşıma işlemi yapılacak ve bu alana TOKİ ile birlikte Millet Bahçesi inşa edeceğiz. Güneş Enerji Sistemi’ni Yozgatımızla buluşturacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BELEDİYEDEN 500 AİLEYE BAYRAM HEDİYESİ

Nevşehir Belediyesi tarafından kentteki her mahalleden 20 aileye, Ramazan Bayramı öncesinde hazırlanan hediye paketleri ulaştırıldı. Başkan Rasim Arı, bazı mahallelerde eşi...

PARK VE YEŞİL ALANLAR YAZA HAZIRLANIYOR

Karaman Belediyesi, şehir genelindeki park, bahçe ve yeşil alanları yaz mevsimine hazırlıyor. Bir...

BELEDİYE SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Niğde Belediyesi ekipleri, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle beslenmekte güçlük çeken sokak hayvanları için yaşam alanlarına mama bırakıyor.

MAVİŞEHİR’DE TAŞKIN ÖNLENECEK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Deltası’nın başlangıcında yer alan Flamingo Doğa Parkı projesini yerinde inceledi. Mavişehir kıyı rehabilitasyonuyla beraber...

MİLLİ EGEMENLİK PARKI IŞIL IŞIL

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeşil alanlar ve parklarda tadilat, bakım, onarım ve ışıklandırma çalışmalarını hızlandırdı. Havuzlar, aydınlatma direkleri ve banklar gibi hasar...