Ana Sayfa CEVRE BELEDİYEDEN GERİ DÖNÜŞÜMDE BİR ADIM DAHA

BELEDİYEDEN GERİ DÖNÜŞÜMDE BİR ADIM DAHA

Adalar Belediyesi geri dönüşüm projesi kapsamında, ilçenin farklı noktalarına giysi toplama kutuları yerleştirdi. Bu kutular sayesinde hem ihtiyaç fazlası giyim eşyası ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmış olacak hem de çevre ve doğanın korunmasına katkıda bulunulacak.

Adalar Belediyesi, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği kapsamında; Yetkilendirilmiş Kuruluş AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği Ticari İşletmesi) ve Lisanlı Firma GCL Geri Kazanım ile atık elektrikli ve elektronik eşyaların; organik çöplerden ayrı, çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde toplanması ve geri dönüşümünü sağlamak amacıyla E-Atık İşbirliği Protokolü imzaladı.

Ömrünü tamamlamış veya kullanılmaz durumda olan ütü, elektrikli süpürge, tost makinesi, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, televizyon, kamera, bilgisayar ve floresanlardan oluşan e-atıklar çöpe atıldığında içlerindeki cıva, kurşun ve kimyasal maddeler çevreye büyük zararlar veriyor. Adalar sakinleri, Sıfır Atık Projesi sayesinde, çevreye zarar veren bu ürünleri bundan böyle ayrı çöp kutularına atma imkanı bulmuş olacak.

Toplanan tüm atıkların geri dönüşümü ise lisanslı geri dönüşüm tesisi tarafından yapılacak ve kullanılmayan kısımları da uygun yöntemlerle bertaraf edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKAN İMAMOĞLU’NDAN UKOME DÜZENLEMESİNE TEPKİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediyesi ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. İmamoğlu, Resmi Gazete'de yayınlanan ve UKOME'ye bazı...

BELEDİYE KONSERVATUARINA BÜYÜK İLGİ

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini yürüten Belediye Konservatuarında güz dönemi kursları tüm hızıyla devam ediyor.

BAŞKAN KÖSE’DEN KURSİYERLERE ZİYARET

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse Tarihi Çarşı Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi'nde (SAKEM) devam eden iğne oyası kursunu ziyaret etti. 

HAKKARİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Hakkari'de ihtiyaç duyulan ve ilin şehir kimliğinin güçlenmesi için Vali/Belediye Başkan V. İdris Akbıyık'ın kontrolünde özel olarak hazırlanan 2020-2023 Hakkari...

BÜYÜKŞEHİR SİLİFKE’DE ÇALIŞIYOR

Geçtiğimiz günlerde aşırı yağışlar ve fırtınadan etkilenen ilçelerden biri olan Silifke’de Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sürüyor.