Ana Sayfa TÜRKİYE HERŞEY TURİSTLERİN MUTLULUĞU İÇİN

HERŞEY TURİSTLERİN MUTLULUĞU İÇİN

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, Cevizlibağ esnafı ile istişare toplantısı düzenledi. Süslü, bölgeyi ziyarete gelen turistlerin rahatı ve huzuru için bazı projelerin en kısa zamanda hayata geçeceğini söyledi.

Başkan Süslü, Kapadokya’ da, turizm gelişim alanı içerisinde kalan ve bölgeyi ziyaret eden turistler için seyir terası niteliğinde olan, Cevizlibağ mevkiindeki metruk, çarpık ve kaçak ticari ünitelerin görsel olarak olumsuz etkilerinden bahsederek, buraların mühendislik hizmetinden yoksun inşa edilmiş olmaları nedeniyle, bölgedeki turist potansiyeli için risk teşkil ettiğini belirtti.

Bahse konu olan ticari üniteler için; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Nevşehir Valiliğive Uçhisar Belediyesi tarafından kentsel tasarım ve mimari proje geliştirildiğini ifade eden Başkan Süslü, ” Söz konusu projenin; yapım ihalesi sürecinin tamamlanmasının ardından, Kasım ayı içerisinde yer tesliminin sağlanması için ticari üniteler ivedilikle tasfiye edilecek” dedi.

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, beldeye yakışır bir seyir tepesini kısa sürede Kasabamıza kazandıracağız.” dedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

YAŞLI VE ENGELLİ ‘DENİZLİ KART’TA YENİ DÖNEM

Denizli Büyükşehir Belediyesinin şehir içi otobüs ulaşımında kullanıma sunduğu, 65 yaş ve üzeri yaşlı, engelli ve yasal haklarından dolayı ulaşımdan ücretsiz...

PARKLARDAKİ İŞGALİYELER YASAL SINIRLARA ÇEKİLECEK

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ilçede bulunan parklarda büfe işletmeciliği yapan esnaflarla bir araya gelerek, işgaliyeler konusunda bilgilendirme yaptı....

ŞAHİNBEY’E YENİ PARK

Gaziantep Şahinbey Belediyesi, vatandaşların yaşanılabilir alanlara sahip olması için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekleyerek, Mavikent Mahallesi’ne yeni bir park yapıyor.

OLTA BALIKÇILARI İSKENDERUN’DA BULUŞACAK

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, sürdürülebilir balıkçılık ve av yasakları konularında kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla sportif olta balıkçılığı yarışmasının düzenlediğini belirtti. 

HATMEK’TE GURUR GÜNÜ

Her yaş grubundan vatandaşın onlarca kurstan ücretsiz faydalandığı, kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sunduğu Hatay Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları(HATMEK)’in kurslarını...