Ana Sayfa İMAR VE ŞEHİRCİLİK KALE PROJESİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

KALE PROJESİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Sivas’ın turizmini geliştirmek amacıyla Sivas Belediyesi öncülüğünde, Kalkınma Bakanlığının da desteği ile başlatılan Kale projesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Ulu Cami ve Gök Medreseyi bütünleştirecek olan projede bir yandan arkeolojik kazılar devam ederken diğer yandan da kütüphane, arasta, bedesten ve yemek evinin inşaat çalışmaları sürüyor.

Yapımı devam eden proje içerisinde; el sanatları çarşısı, bedestenler, butik oteller ve hamamlar bulunuyor. Konak mimarisi şeklinde inşa edilecek olan yapılarla bir Sivas Mahallesi oluşturulacak proje, şehrin turizmine büyük katkı sağlayacak. Proje kapsamında müştemilatlarla birlikte toplamda 102 adet bina inşa edilecek.

Bu çerçevede Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan çalışmaları yerinde inceleyerek proje detayları hakkında ilgililerden bilgi aldılar.

Protokol üyeleri daha sonra valilik binasında projeyi değerlendiren bir toplantı gerçekleştirdi.CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

MAVİŞEHİR’DE TAŞKIN ÖNLENECEK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Deltası’nın başlangıcında yer alan Flamingo Doğa Parkı projesini yerinde inceledi. Mavişehir kıyı rehabilitasyonuyla beraber...

MİLLİ EGEMENLİK PARKI IŞIL IŞIL

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeşil alanlar ve parklarda tadilat, bakım, onarım ve ışıklandırma çalışmalarını hızlandırdı. Havuzlar, aydınlatma direkleri ve banklar gibi hasar...

“SEVGİ VE GÜVEN ORTAMINI TESİS ETMEZSEK BAŞARILI OLMA ŞANSIMIZ YOK”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 153 Çağrı Merkezi çalışanları, zabıta personeli ve itfaiye erleriyle bayramlaştı. Pandemi sürecinde yaptıkları hizmetleri anlatan İmamoğlu, “Sevgiyi...

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ANLAMLI HEDİYE

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma izni bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşların bayramını kutlayarak hediye takdim etti.

İMAMAĞA MAHALLESİ’NDE FREZE ÇALIŞMASI

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, İmamağa Mahallesi’nin bazı sokaklarında asfalt öncesi freze çalışmalarına başladı.