Ana Sayfa İMAR VE ŞEHİRCİLİK BAŞKAN ELÇİN'DEN 'ÇORUH PARK' AÇIKLAMASI

BAŞKAN ELÇİN’DEN ‘ÇORUH PARK’ AÇIKLAMASI

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, son zamanlarda Çoruh Park ile ilgili yaşanan yanlış bilgi ve haksız ithamlar üzerine açıklamalarda bulundu.

Başkan Demirhan Elçin, dönemin Artvin Valisi Mustafa Yemlihalioğlu’nun büyük çabalarıyla, DSİ tarafından ihale edilip Çayağzı Mahallesinde inşa edilen Çoruh Park’ın 2014 yılında Artvin Belediye’sini AKP’nin kazanmasının ardından, bu hhizmetin AKP Belediyesi tarafından yapılmış gibi lanse edildiğini hatırlattı.

Artvin Belediyesinin burada malik değil kiracı olduğunu belirten Elçin;”Millî Emlak AKP Belediyesi’ne Çoruh Park’ı kiralamış ve Artvin Belediyesi de bu alanları girişimcilere kiralamıştır. AKP dönemindeki Artvin Belediyesi kamuyla olan vecibelerini hiç yerine getirmediği için Milli Emlak’a da Çoruh Park ile ilgili kiralama ücretini de ödememiştir. Kamuoyu yanıltılarak bu hizmeti belediye yapmış gibi gösterilerek halkımız kandırılmıştır.

Gelinen süreçte 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Artvin Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine geçince; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce Çoruh Park’ın kira sözleşmesi sona ermeden Milli Emlak Müdürlüğü’ne devredilmesi talep edilmiştir. Akabinde 09 Ağustos 2019 tarihinde Çoruh Park’ın idaresi ve tüm sorumlulukları Milli Emlak Müdürlüğüne devredilerek Belediyemizce Milli Emlak Müdürlüğüne teslim edilmiştir” dedi.

Şu aşamada Çoruh Park’ın genel temizliği, çevre düzeni, işyerlerinin kiralanması, çevre aydınlatması vb. gibi hizmetler tamamen merkezi İdarenin sorumluluğunda olduğunu anlatan Başkan Elçin, “Çoruh Park çevresinde bulunan konteynerlerine bırakılan katı atık çöpler Artvin Belediyesi’nce rutin günlük olarak toplanmaktadır. Ancak alan içerisindeki çevre, çöp ve wc temizliği, peyzaj düzenlemesi, alanın asayişi, park içerisinde küçük çöp kutularının içerisindeki çöplerin toplanması ve temizlenmesi Belediyemizin görev alanı içerisinde olmadığı için belediyemizin bu noktada hiçbir sorumluluğu yoktur” diye konuştu.

İFTİRA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Son günlerde bazı kişilerin sosyal medyada iftira kampanyası yürüterek Artvin Belediyesi’ni karalama amaçlı propaganda yaptıklarını iddia eden Elçin sözlerini şöyle sürdürdü;

“Tıpkı Seyitler Köyü’nün çöplerinin toplanmasıyla  ilgili Artvin İl Özel İdaresi’nin belediyemizle protokol yapmaktan kaçınması ve Seyitler Köyü’nün çöplerinin toplanmasının İl Özel İdaresi’nin görev alanına girdiğini ve Belediyenin 1 Ağustos 2019 tarihinden itibaren Seyitler Köyü’ndeki çöp toplama hizmetini vermesine ihtiyaç olmadığını beyan ve  kabul etmelerine rağmen Cumhuriyet Halk Partisi Belediyesinin muhalifleri tarafından takiyye yapılarak Artvin Belediyesi çöp toplamıyormuş gibi  karalama kampanyası başlatılmıştı.O günlerde yaşanan bu hadiseler düpedüz nasıl iftira ise bugün de Çoruh Parkile ilgili  yayılmaya çalışılan söylemler de aynı şekilde  tamamen iftiradır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

MAVİŞEHİR’DE TAŞKIN ÖNLENECEK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Deltası’nın başlangıcında yer alan Flamingo Doğa Parkı projesini yerinde inceledi. Mavişehir kıyı rehabilitasyonuyla beraber...

MİLLİ EGEMENLİK PARKI IŞIL IŞIL

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeşil alanlar ve parklarda tadilat, bakım, onarım ve ışıklandırma çalışmalarını hızlandırdı. Havuzlar, aydınlatma direkleri ve banklar gibi hasar...

“SEVGİ VE GÜVEN ORTAMINI TESİS ETMEZSEK BAŞARILI OLMA ŞANSIMIZ YOK”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 153 Çağrı Merkezi çalışanları, zabıta personeli ve itfaiye erleriyle bayramlaştı. Pandemi sürecinde yaptıkları hizmetleri anlatan İmamoğlu, “Sevgiyi...

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ANLAMLI HEDİYE

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma izni bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşların bayramını kutlayarak hediye takdim etti.

İMAMAĞA MAHALLESİ’NDE FREZE ÇALIŞMASI

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, İmamağa Mahallesi’nin bazı sokaklarında asfalt öncesi freze çalışmalarına başladı.