Ana Sayfa KÜLTÜREL VE SOSYAL İŞLER EĞİL'E GELENLERE GÜLLE KARŞILAMA

EĞİL’E GELENLERE GÜLLE KARŞILAMA


Diyarbakır’ın Eğil ilçesine gelenler, belediye tarafından güllerle karşılanıyor.

Peygamberler ve Kralların Kenti olarak tanımlanan Eğil’in belediye başkanı Mustafa Akkul, sosyal medya hesabından “Eğil’e gelen misafirlerimizi gülle karşıladık. Herkesi şirin ilçemiz Eğil’e bekliyoruz.” ifadelerini kullandı ve konuyla ilgili fotoğraflar paylaştı.


İLGİ ARTIYOR

Peygamber kabirleri ve kral mezarlarının bulunması nedeniyle inanç ve kültür turizminin merkezi olma yolunda olan Eğil ilçesine ilgi her geçen gün artıyor.

Bölgenin bir çok kentinden gelenler, bir yandan Peygamber kabirlerini ziyaret edip dua ederken, diğer yanda ise, Dicle Baraj göletinin soğuk sularına dalarak serinliyor.
Romalılar, Bizanslılar, Abbasiler, Büyük Selçuklu Devleti, Nisanoğulları Beyliği, Akkoyunlular ve Safeviler gibi eski medeniyetlerin izlerini de günümüze taşıyan nadir yörelerden biri olan Eğil ilçesi, son aylarda başta inanç turizmi olmak üzere yoğun bir turist alıyor.

Bölgede sağlanan huzur ile birlikte Eğil ilçesine yapılan seyahatların her geçen gün arttığı belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

MAVİŞEHİR’DE TAŞKIN ÖNLENECEK

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Deltası’nın başlangıcında yer alan Flamingo Doğa Parkı projesini yerinde inceledi. Mavişehir kıyı rehabilitasyonuyla beraber...

MİLLİ EGEMENLİK PARKI IŞIL IŞIL

Ankara Büyükşehir Belediyesi yeşil alanlar ve parklarda tadilat, bakım, onarım ve ışıklandırma çalışmalarını hızlandırdı. Havuzlar, aydınlatma direkleri ve banklar gibi hasar...

“SEVGİ VE GÜVEN ORTAMINI TESİS ETMEZSEK BAŞARILI OLMA ŞANSIMIZ YOK”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 153 Çağrı Merkezi çalışanları, zabıta personeli ve itfaiye erleriyle bayramlaştı. Pandemi sürecinde yaptıkları hizmetleri anlatan İmamoğlu, “Sevgiyi...

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ANLAMLI HEDİYE

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma izni bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşların bayramını kutlayarak hediye takdim etti.

İMAMAĞA MAHALLESİ’NDE FREZE ÇALIŞMASI

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, İmamağa Mahallesi’nin bazı sokaklarında asfalt öncesi freze çalışmalarına başladı.