Ana Sayfa GÖRÜNTÜLÜ HABERLER KARABÜK'TE GERÇEK GİBİ YANGIN TATBİKATI

KARABÜK’TE GERÇEK GİBİ YANGIN TATBİKATI

Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) koordinasyonunda yapılan habersiz deprem tatbikatı başarı ile gerçekleştirildi. Nefes kesen tatbikat gerçeğini aratmadı.

Tatbikata Karabük Belediyesi İtfaiyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, UMKE, İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Türk Kızılayı, Türk Telekom, Kargaz, Bedaş şirketlerinde görevli personel ile TAMP planında yer alan hizmet gruplarının temsilcileri katıldı.

Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, kurum müdürleri ve diğer protokol üyelerinin yakından takip ettiği tatbikat gerçeği aratmadı.

Tatbikatta senaryo gereği olası bir deprem afetinden dolayı yıkılan binalarda mahsur kalan vatandaşlar çeşitli yöntemlerle mahsur kaldıkları yerlerden çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edilirken, deprem nedeni ile çıkan yangına Karabük Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti.

Senaryonun ikinci aşamasında ise Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde meydana gelen gaz sızıntısına müdahale eden AFAD ekipleri hastaneyi tahliye ederken, hastanenin çatısında mahsur kalan vatandaşları Karabük Belediyesi İtfaiye ekiplerinin kurtarması ile tatbikat son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

GÜVENLİK SEKTÖRÜ BU FUARDA BULUŞTU

İstanbul, sektörümüz açısından çok önemli bir fuara ev sahipliği yapıyor. Güvenlik, iş güvenliği, yangın, akıllı bina ve siber güvenlik sektörleri...

BAYAT EKMEKLER BAYAT EKMEK KUTUSUNA

Nevşehir Belediyesi, ekmek israfını önlemek için kentin muhtelif yerlerine yerleştirdiği ‘Bayat Ekmek Kutularını’ yaygınlaştırıyor.  Sayıları 200’e çıkartılan Bayat Ekmek Kutuları sayesinde...

BAŞKAN GÜRKAN’DAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Gürkan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

“YER BULURSAK KAPALI PAZAR YERİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çarşı pazar dolaşıp esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip, sorunları çözmeye devam ediyor.

BAŞKAN ELÇİN’DEN ‘ÇORUH PARK’ AÇIKLAMASI

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, son zamanlarda Çoruh Park ile ilgili yaşanan yanlış bilgi ve haksız ithamlar üzerine açıklamalarda bulundu.