Ana Sayfa KÜLTÜREL VE SOSYAL İŞLER KADINLARA ÜCRETSİZ KANSER TARAMASI

KADINLARA ÜCRETSİZ KANSER TARAMASI

Bitlis Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğünün koordinasyonunda kentte yaşayan kadınlara yönelik ücretsiz kanser taraması yapıldı.

Her alanda büyük bir değişim göstererek çehresi değişen Bitlis’te insan sağlığı konusundaki yatırımlar da devam ediyor. Bu kapsamda ildeki 40-69 yaş aralığındaki her kadın için meme kanseri taraması ve 30-60 yaş aralığındaki her kadın için rahim ağzı kanseri taraması (HPV) ücretsiz olarak yapıldı.

Tarama, Bitlis Belediyesi’ne ait Beşminare Mahallesi’ndeki Bitlis Belediyesi Kültür Merkezi binasının bahçesinde bulunan Mobil Tır’da yapılıyor.

Bunun dışında, 01- 31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık ayı çalışmaları kapsamında sağlık müdürlüğüne ait mobil araçlar mahalleler gezilerek meme kanseri taraması yapan ekipler, kadınları titizlikle muayene edip herhangi bir risk taşıyıp taşımadıklarına bakıyor.

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü ve Bitlis Belediyesi işbirliği içerisinde gerçekleşen çalışmada, meme kanserinin erken teşhisinin öneminin kitlelere anlatılması ve meme kanseri farkındalığının artırılması hedefleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

GÜVENLİK SEKTÖRÜ BU FUARDA BULUŞTU

İstanbul, sektörümüz açısından çok önemli bir fuara ev sahipliği yapıyor. Güvenlik, iş güvenliği, yangın, akıllı bina ve siber güvenlik sektörleri...

BAYAT EKMEKLER BAYAT EKMEK KUTUSUNA

Nevşehir Belediyesi, ekmek israfını önlemek için kentin muhtelif yerlerine yerleştirdiği ‘Bayat Ekmek Kutularını’ yaygınlaştırıyor.  Sayıları 200’e çıkartılan Bayat Ekmek Kutuları sayesinde...

BAŞKAN GÜRKAN’DAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Gürkan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

“YER BULURSAK KAPALI PAZAR YERİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çarşı pazar dolaşıp esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip, sorunları çözmeye devam ediyor.

BAŞKAN ELÇİN’DEN ‘ÇORUH PARK’ AÇIKLAMASI

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, son zamanlarda Çoruh Park ile ilgili yaşanan yanlış bilgi ve haksız ithamlar üzerine açıklamalarda bulundu.