Ana Sayfa KÜLTÜREL VE SOSYAL İŞLER KADINLARA ÜCRETSİZ KANSER TARAMASI

KADINLARA ÜCRETSİZ KANSER TARAMASI

Bitlis Belediyesi ile İl Sağlık Müdürlüğünün koordinasyonunda kentte yaşayan kadınlara yönelik ücretsiz kanser taraması yapıldı.

Her alanda büyük bir değişim göstererek çehresi değişen Bitlis’te insan sağlığı konusundaki yatırımlar da devam ediyor. Bu kapsamda ildeki 40-69 yaş aralığındaki her kadın için meme kanseri taraması ve 30-60 yaş aralığındaki her kadın için rahim ağzı kanseri taraması (HPV) ücretsiz olarak yapıldı.

Tarama, Bitlis Belediyesi’ne ait Beşminare Mahallesi’ndeki Bitlis Belediyesi Kültür Merkezi binasının bahçesinde bulunan Mobil Tır’da yapılıyor.

Bunun dışında, 01- 31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık ayı çalışmaları kapsamında sağlık müdürlüğüne ait mobil araçlar mahalleler gezilerek meme kanseri taraması yapan ekipler, kadınları titizlikle muayene edip herhangi bir risk taşıyıp taşımadıklarına bakıyor.

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü ve Bitlis Belediyesi işbirliği içerisinde gerçekleşen çalışmada, meme kanserinin erken teşhisinin öneminin kitlelere anlatılması ve meme kanseri farkındalığının artırılması hedefleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BELEDİYEDE YATIRIM TOPLANTISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye bünyesindeki daire başkanlıkları ve alt yapı kuruluşları ile 2020 yılında yapılacak yatırımlara ilişkin...

KONYA İTFAİYESİ UZAKTAN EĞİTİMLE ÖRNEK OLUYOR

Türkiye’de ilk kalite belgesine sahip eğitim merkezinde ulusal ve uluslararası düzeyde itfaiye eğitimleri veren Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, 31...

BAŞKAN SEÇER’DEN ESNAF ZİYARETİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yeni normalleşme sürecinin başlamasıyla dükkanlarını açan esnafı dolaşarak hayırlı işler dileğinde bulundu.

BELEDİYE ŞEHİRDEKİ CAMİLERİ DEZENFEKTE ETTİ

Kars Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, kademeli biçimde hizmet vermeye başlayan şehir merkezindeki 10 camiyi ve ek hizmet alanlarını dezenfekte etti.

HİLMİ BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Koronovirüs sonrası normalleşme sürecinin ikinci adımında yer alan park ve bahçeler ile piknik ve mesire alanlarının...