Ana Sayfa DİĞER BELEDİYEDEN SALEP EKİMİNE DESTEK

BELEDİYEDEN SALEP EKİMİNE DESTEK

Bolu’nun Dörtdivan ilçe belediyesi,  katma değeri yüksek tarım ürünlerini desteklemeye devam ediyor. Siyez buğdayından sonra ilçede ilk defa, deneme amaçlı olarak salep ekimi yaptı.

Dörtdivan’ın geleceği için büyük önem taşıyan proje, ilçedeki çiftçilerden Seyit Ahmet Ersoy’un Hacetler Mahallesi’ndeki arazisinde start aldı. Araziye ilk kez salep ekildi. Başkan Efe de salep ekimine katılarak ilk tohumları toprakla bizzat buluşturdu. Yaz aylarında hasadı yapılacak salep yumruları, tekrar tohumluğa bırakılarak daha fazla araziye ekilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe, “İlçemiz için ektiğimiz bu tohumları yüce Rabbim hayırlı ve bereketli eylesin. Bu çalışma için desteklerini esirgemeyen Bolu İl Tarım ve Orman Müdürümüz İzzet Murat, İlçe Tarım Müdürümüz Mustafa Günaydın ve değerli personellerine, salep konusunda uzman hemşehrimiz Ahmet Yeler kardeşimize çok teşekkür ederim. Üreteceğiz. Üreterek kazanacağız. Birlikte başaracağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

GÜVENLİK SEKTÖRÜ BU FUARDA BULUŞTU

İstanbul, sektörümüz açısından çok önemli bir fuara ev sahipliği yapıyor. Güvenlik, iş güvenliği, yangın, akıllı bina ve siber güvenlik sektörleri...

BAYAT EKMEKLER BAYAT EKMEK KUTUSUNA

Nevşehir Belediyesi, ekmek israfını önlemek için kentin muhtelif yerlerine yerleştirdiği ‘Bayat Ekmek Kutularını’ yaygınlaştırıyor.  Sayıları 200’e çıkartılan Bayat Ekmek Kutuları sayesinde...

BAŞKAN GÜRKAN’DAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Gürkan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

“YER BULURSAK KAPALI PAZAR YERİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çarşı pazar dolaşıp esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip, sorunları çözmeye devam ediyor.

BAŞKAN ELÇİN’DEN ‘ÇORUH PARK’ AÇIKLAMASI

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, son zamanlarda Çoruh Park ile ilgili yaşanan yanlış bilgi ve haksız ithamlar üzerine açıklamalarda bulundu.