Ana Sayfa DİĞER BELEDİYEDEN SALEP EKİMİNE DESTEK

BELEDİYEDEN SALEP EKİMİNE DESTEK

Bolu’nun Dörtdivan ilçe belediyesi,  katma değeri yüksek tarım ürünlerini desteklemeye devam ediyor. Siyez buğdayından sonra ilçede ilk defa, deneme amaçlı olarak salep ekimi yaptı.

Dörtdivan’ın geleceği için büyük önem taşıyan proje, ilçedeki çiftçilerden Seyit Ahmet Ersoy’un Hacetler Mahallesi’ndeki arazisinde start aldı. Araziye ilk kez salep ekildi. Başkan Efe de salep ekimine katılarak ilk tohumları toprakla bizzat buluşturdu. Yaz aylarında hasadı yapılacak salep yumruları, tekrar tohumluğa bırakılarak daha fazla araziye ekilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe, “İlçemiz için ektiğimiz bu tohumları yüce Rabbim hayırlı ve bereketli eylesin. Bu çalışma için desteklerini esirgemeyen Bolu İl Tarım ve Orman Müdürümüz İzzet Murat, İlçe Tarım Müdürümüz Mustafa Günaydın ve değerli personellerine, salep konusunda uzman hemşehrimiz Ahmet Yeler kardeşimize çok teşekkür ederim. Üreteceğiz. Üreterek kazanacağız. Birlikte başaracağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BELEDİYEDE YATIRIM TOPLANTISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye bünyesindeki daire başkanlıkları ve alt yapı kuruluşları ile 2020 yılında yapılacak yatırımlara ilişkin...

KONYA İTFAİYESİ UZAKTAN EĞİTİMLE ÖRNEK OLUYOR

Türkiye’de ilk kalite belgesine sahip eğitim merkezinde ulusal ve uluslararası düzeyde itfaiye eğitimleri veren Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, 31...

BAŞKAN SEÇER’DEN ESNAF ZİYARETİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yeni normalleşme sürecinin başlamasıyla dükkanlarını açan esnafı dolaşarak hayırlı işler dileğinde bulundu.

BELEDİYE ŞEHİRDEKİ CAMİLERİ DEZENFEKTE ETTİ

Kars Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, kademeli biçimde hizmet vermeye başlayan şehir merkezindeki 10 camiyi ve ek hizmet alanlarını dezenfekte etti.

HİLMİ BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Koronovirüs sonrası normalleşme sürecinin ikinci adımında yer alan park ve bahçeler ile piknik ve mesire alanlarının...