Ana Sayfa CEVRE ÖLÜME TERK EDİLEN KÖPEKLERİ BELEDİYE KURTARDI

ÖLÜME TERK EDİLEN KÖPEKLERİ BELEDİYE KURTARDI

Sinop’un Boyabat ilçesine bağlı Emirli Yaylası’nda ormanlık alana kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından terk edilen köpekler Sinop Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ve hayvanseverler tarafından alındı.

Sinop Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Hakan Sönmez, bölgede incelemelerde bulundu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sönmez, “Belediye Başkanımız Barış Ayhanın talimatı ile Boyabat’ın Emirli Yaylasında kimliği belirsiz kişilerce bırakılan onlarca hayvanın tedavisini yapmak ve Sinop Belediyesi Tülay Sevgi Erşahin Can Dostları Bakımevine götürmek üzere buradayız. Veteriner hekimimiz Volkan Tuncay ve hayvansever vatandaşlarımız ile birlikte belediyemiz sorumluluk sahası dışında olmasına rağmen insani görevimizi yerine getiriyoruz. 4 Ekim Dünya Hayvanları koruma gününde kurtulan onlarca hayvan daha iyi şartlarda yaşayacak” dedi.

Son günlerde yerel ve ulusal basında yer bulan Emirli Yaylası’nda ölüme terk edilen hayvanlar belediye ekipleri tarafından rehabilite edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

GÜVENLİK SEKTÖRÜ BU FUARDA BULUŞTU

İstanbul, sektörümüz açısından çok önemli bir fuara ev sahipliği yapıyor. Güvenlik, iş güvenliği, yangın, akıllı bina ve siber güvenlik sektörleri...

BAYAT EKMEKLER BAYAT EKMEK KUTUSUNA

Nevşehir Belediyesi, ekmek israfını önlemek için kentin muhtelif yerlerine yerleştirdiği ‘Bayat Ekmek Kutularını’ yaygınlaştırıyor.  Sayıları 200’e çıkartılan Bayat Ekmek Kutuları sayesinde...

BAŞKAN GÜRKAN’DAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Gürkan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

“YER BULURSAK KAPALI PAZAR YERİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çarşı pazar dolaşıp esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip, sorunları çözmeye devam ediyor.

BAŞKAN ELÇİN’DEN ‘ÇORUH PARK’ AÇIKLAMASI

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, son zamanlarda Çoruh Park ile ilgili yaşanan yanlış bilgi ve haksız ithamlar üzerine açıklamalarda bulundu.