Ana Sayfa CEVRE ÖLÜME TERK EDİLEN KÖPEKLERİ BELEDİYE KURTARDI

ÖLÜME TERK EDİLEN KÖPEKLERİ BELEDİYE KURTARDI

Sinop’un Boyabat ilçesine bağlı Emirli Yaylası’nda ormanlık alana kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından terk edilen köpekler Sinop Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ve hayvanseverler tarafından alındı.

Sinop Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Hakan Sönmez, bölgede incelemelerde bulundu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sönmez, “Belediye Başkanımız Barış Ayhanın talimatı ile Boyabat’ın Emirli Yaylasında kimliği belirsiz kişilerce bırakılan onlarca hayvanın tedavisini yapmak ve Sinop Belediyesi Tülay Sevgi Erşahin Can Dostları Bakımevine götürmek üzere buradayız. Veteriner hekimimiz Volkan Tuncay ve hayvansever vatandaşlarımız ile birlikte belediyemiz sorumluluk sahası dışında olmasına rağmen insani görevimizi yerine getiriyoruz. 4 Ekim Dünya Hayvanları koruma gününde kurtulan onlarca hayvan daha iyi şartlarda yaşayacak” dedi.

Son günlerde yerel ve ulusal basında yer bulan Emirli Yaylası’nda ölüme terk edilen hayvanlar belediye ekipleri tarafından rehabilite edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BELEDİYEDE YATIRIM TOPLANTISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye bünyesindeki daire başkanlıkları ve alt yapı kuruluşları ile 2020 yılında yapılacak yatırımlara ilişkin...

KONYA İTFAİYESİ UZAKTAN EĞİTİMLE ÖRNEK OLUYOR

Türkiye’de ilk kalite belgesine sahip eğitim merkezinde ulusal ve uluslararası düzeyde itfaiye eğitimleri veren Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, 31...

BAŞKAN SEÇER’DEN ESNAF ZİYARETİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yeni normalleşme sürecinin başlamasıyla dükkanlarını açan esnafı dolaşarak hayırlı işler dileğinde bulundu.

BELEDİYE ŞEHİRDEKİ CAMİLERİ DEZENFEKTE ETTİ

Kars Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, kademeli biçimde hizmet vermeye başlayan şehir merkezindeki 10 camiyi ve ek hizmet alanlarını dezenfekte etti.

HİLMİ BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Koronovirüs sonrası normalleşme sürecinin ikinci adımında yer alan park ve bahçeler ile piknik ve mesire alanlarının...