Ana Sayfa ÜSTYAPI İSMİL TERMAL TESİSLERİ’NİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR

İSMİL TERMAL TESİSLERİ’NİN ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILIYOR

Karatay Belediyesi tarafından yapımı devam eden ve Türkiye’nin termal turizmine önemli katkı sağlaması planlanan İsmil Termal Tesisleri’nin hizmete girmesi için artık sona yaklaşıldı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya’ya gelecek misafirler için şifa kaynağı olacak tesislerin çevre düzenleme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Dünyada jeotermal sağlık turizm alanında iyi durumdaki ülkemizi daha iddialı bir konuma taşımak ve şehrimizi bu alanda söz sahibi yapma hedefindeyiz” dedi. 


Türkiye’yi termal turizmde daha iddialı bir konuma getirecek olan ve Karatay Belediyesi tarafından yapımı devam eden İsmil Termal Tesisleri’nde artık sona yaklaşıldı. 


Tamamlandığında 17 bin 360 metrekare alanda, 7 bloktan oluşan 112 villada hizmet verecek tesisler, sağlıklı ve huzurlu bir tatilin yeni gözde merkezlerinden biri olacak. Özel termal havuz ve otoparklarıyla ev rahatlığını, konforunu bir arada sunacak tesislerin çevre düzenleme çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor. 


Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede tesislerin vatandaşın hizmetine sunulması adına çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirterek, İsmil Termal Tesisleri’nin, İç Anadolu Bölgesi’nin en önemli iş ve toplantı merkezi olmaya da aday olduğunun altını çizdi.


TESİSLERİMİZ HİZMETE GİRDİĞİNDE ÜLKEMİZİN TERMAL TURİZMİNE ÖNEMLİ KATKI SUNACAK 
Başkan Hasan Kılca, “Ülkemiz çok zengin jeotermal potansiyele ve tedavi edici özelliği yüksek termal sulara sahip. Bunun zengin kültürel, doğal ve iklimsel özelliklerle birleşmesiyle ülkemize gelen turistlere benzersiz bir sağlık turizmi ortamı sunuyor. Karatay Belediyesi olarak bizler de bunun farkında olarak İsmil’de çok güzel bir termal tesis inşa ediyoruz. İsmil Termal Tesislerimizin yapımı son hızla devam ediyor. Şu anda ekiplerimiz çevre düzenlemesi çalışmalarını yürütüyorlar. Tesislerimizi bir an önce hizmete sunmayı hedefliyoruz. Ancak her türlü detayı ve hemşehrilerimizin konforunu düşünerek hareket ediyoruz” ifadelerini kullandı. 


ÜLKEMİZİ TERMAL TURİZMDE DAHA İDDİALI KONUMA TAŞIMAK İSTİYORUZ
Başkan Hasan Kılca, İsmil Termal Tesisleri’nin hizmete girmesiyle Türkiye için marka bir termal tesis haline geleceğini ve Konya turizmini daha da geliştireceğini belirterek şunları aktardı: “İsmil Termal Tesislerimizin suyu çok kaliteli. İnşallah tesislerimiz tamamlandığında 200 kişilik restoran, 100 ve 500’er kişilik çok amaçlı toplantı salonları, konferanslara, seminerlere, özel yemekli toplantılara, düğün-nikah ile çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Tesislerimiz; bay, bayan ve çocuk termal havuzları, sauna, buhar odası ve hamamı, marketi, mescidi, kapalı çocuk oyun alanı ve açık otoparkı ile misafirlerini ağırlayacak. Misafirlerimiz, 110 bin metrekarelik bahçe alanında büfe-kafeteryası, camisi her bloğa özel otopark alanı, açık voleybol-basketbol sahaları ve fitness alanında spor aktivitelerini gerçekleştirebilecek. Konforu ve şifalı suları aynı konseptte sunan İsmil Termal Tesisleri’nde günlük konaklama yapmadan tüm imkânlardan faydalanılabilecek. Amacımız termal turizmde oldukça iyi noktada olan ülkemizi daha da iddialı bir konuma taşımak ve şehrimizin turizm potansiyelini yukarıya çıkarmaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

GÜVENLİK SEKTÖRÜ BU FUARDA BULUŞTU

İstanbul, sektörümüz açısından çok önemli bir fuara ev sahipliği yapıyor. Güvenlik, iş güvenliği, yangın, akıllı bina ve siber güvenlik sektörleri...

BAYAT EKMEKLER BAYAT EKMEK KUTUSUNA

Nevşehir Belediyesi, ekmek israfını önlemek için kentin muhtelif yerlerine yerleştirdiği ‘Bayat Ekmek Kutularını’ yaygınlaştırıyor.  Sayıları 200’e çıkartılan Bayat Ekmek Kutuları sayesinde...

BAŞKAN GÜRKAN’DAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Gürkan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

“YER BULURSAK KAPALI PAZAR YERİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çarşı pazar dolaşıp esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip, sorunları çözmeye devam ediyor.

BAŞKAN ELÇİN’DEN ‘ÇORUH PARK’ AÇIKLAMASI

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, son zamanlarda Çoruh Park ile ilgili yaşanan yanlış bilgi ve haksız ithamlar üzerine açıklamalarda bulundu.