Ana Sayfa ÜSTYAPI BAŞKENT YENİ ALT GEÇİTLERE KAVUŞUYOR

BAŞKENT YENİ ALT GEÇİTLERE KAVUŞUYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kesintisiz ve daha güvenli bir ulaşım için Başkent’in dört bir yanında yeni yol, asfalt, alt geçit ve kavşak çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Başkent’in kritik noktalarında trafiği rahatlatmak için çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Yolu Dumlupınar Bulvarı üzerinde 3 alt geçit yapım çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

BAŞKENT TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Konutkent Mahallesi ile Yaşamkent Mahallesi girişi kavşağında birer alt geçit ve Başkent Üniversitesi önündeki giriş kapısı sonrasında U dönüşlü alt geçidin inşası için 7/24 çalışıyor.

Büyükşehir Belediyesi, üç noktadaki alt geçit çalışması ile Ankara-Eskişehir istikametinde kesintisiz trafik sağlamayı ve trafik yoğunluğunu azaltmayı amaçlıyor. Çalışmalar tamamlandığında Konutkent Kavşağı alt geçit uzunluğu 700 metre, Başkent U dönüşü alt geçit uzunluğu 400 metre, Yaşamkent kavşağı ise 700 metre uzunluğunda olacak.

DCIM\100MEDIA\DJI_0067.JPG

ESKİŞEHİR YOLU’NA ALTERNATİF GÜZERGAH

Büyükşehir Belediyesi trafik akışının aksamaması için sürücülere, Eskişehir Yolu istikametinden Ankara istikametine alternatif yol güzergahı ile ulaşım imkanı sağlıyor.  Alternatif yol güzergahı 3250 Caddesi’nden başlayarak, 3222, 3035, 2945 ile 2629 Caddeleri boyunca devam ediyor.

Dumlupınar Bulvarı üzerine 3 alt geçit projesini kısa sürede tamamlamayı planlayan Büyükşehir Belediyesi, Şaşmaz Sanayi Bulvarı’na katlı kavşak ile Etimesgut İstasyon Caddesi’ne alternatif bulvar projesini de hayata geçirecek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BELEDİYEDE YATIRIM TOPLANTISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye bünyesindeki daire başkanlıkları ve alt yapı kuruluşları ile 2020 yılında yapılacak yatırımlara ilişkin...

KONYA İTFAİYESİ UZAKTAN EĞİTİMLE ÖRNEK OLUYOR

Türkiye’de ilk kalite belgesine sahip eğitim merkezinde ulusal ve uluslararası düzeyde itfaiye eğitimleri veren Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, 31...

BAŞKAN SEÇER’DEN ESNAF ZİYARETİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yeni normalleşme sürecinin başlamasıyla dükkanlarını açan esnafı dolaşarak hayırlı işler dileğinde bulundu.

BELEDİYE ŞEHİRDEKİ CAMİLERİ DEZENFEKTE ETTİ

Kars Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, kademeli biçimde hizmet vermeye başlayan şehir merkezindeki 10 camiyi ve ek hizmet alanlarını dezenfekte etti.

HİLMİ BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Koronovirüs sonrası normalleşme sürecinin ikinci adımında yer alan park ve bahçeler ile piknik ve mesire alanlarının...