Ana Sayfa ÜSTYAPI BAŞKENT YENİ ALT GEÇİTLERE KAVUŞUYOR

BAŞKENT YENİ ALT GEÇİTLERE KAVUŞUYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kesintisiz ve daha güvenli bir ulaşım için Başkent’in dört bir yanında yeni yol, asfalt, alt geçit ve kavşak çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Başkent’in kritik noktalarında trafiği rahatlatmak için çalışmalarını hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Yolu Dumlupınar Bulvarı üzerinde 3 alt geçit yapım çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

BAŞKENT TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Konutkent Mahallesi ile Yaşamkent Mahallesi girişi kavşağında birer alt geçit ve Başkent Üniversitesi önündeki giriş kapısı sonrasında U dönüşlü alt geçidin inşası için 7/24 çalışıyor.

Büyükşehir Belediyesi, üç noktadaki alt geçit çalışması ile Ankara-Eskişehir istikametinde kesintisiz trafik sağlamayı ve trafik yoğunluğunu azaltmayı amaçlıyor. Çalışmalar tamamlandığında Konutkent Kavşağı alt geçit uzunluğu 700 metre, Başkent U dönüşü alt geçit uzunluğu 400 metre, Yaşamkent kavşağı ise 700 metre uzunluğunda olacak.

DCIM\100MEDIA\DJI_0067.JPG

ESKİŞEHİR YOLU’NA ALTERNATİF GÜZERGAH

Büyükşehir Belediyesi trafik akışının aksamaması için sürücülere, Eskişehir Yolu istikametinden Ankara istikametine alternatif yol güzergahı ile ulaşım imkanı sağlıyor.  Alternatif yol güzergahı 3250 Caddesi’nden başlayarak, 3222, 3035, 2945 ile 2629 Caddeleri boyunca devam ediyor.

Dumlupınar Bulvarı üzerine 3 alt geçit projesini kısa sürede tamamlamayı planlayan Büyükşehir Belediyesi, Şaşmaz Sanayi Bulvarı’na katlı kavşak ile Etimesgut İstasyon Caddesi’ne alternatif bulvar projesini de hayata geçirecek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

GÜVENLİK SEKTÖRÜ BU FUARDA BULUŞTU

İstanbul, sektörümüz açısından çok önemli bir fuara ev sahipliği yapıyor. Güvenlik, iş güvenliği, yangın, akıllı bina ve siber güvenlik sektörleri...

BAYAT EKMEKLER BAYAT EKMEK KUTUSUNA

Nevşehir Belediyesi, ekmek israfını önlemek için kentin muhtelif yerlerine yerleştirdiği ‘Bayat Ekmek Kutularını’ yaygınlaştırıyor.  Sayıları 200’e çıkartılan Bayat Ekmek Kutuları sayesinde...

BAŞKAN GÜRKAN’DAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Gürkan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

“YER BULURSAK KAPALI PAZAR YERİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çarşı pazar dolaşıp esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip, sorunları çözmeye devam ediyor.

BAŞKAN ELÇİN’DEN ‘ÇORUH PARK’ AÇIKLAMASI

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, son zamanlarda Çoruh Park ile ilgili yaşanan yanlış bilgi ve haksız ithamlar üzerine açıklamalarda bulundu.