Ana Sayfa TÜRKİYE BURSA'DA İTFAİYE HAFTASI KUTLAMASI

BURSA’DA İTFAİYE HAFTASI KUTLAMASI

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 305’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle İtfaiye Dairesi Başkanlığı personeliyle bir araya geldi. İtfaiyeciliğin cesaret, fedakârlık ve kahramanlık işi olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, itfaiye teşkilatını ekip ve ekipman olarak imkanlar ölçüsünde sürekli desteklediklerini söyledi.

Gölpark tesislerinde düzenlenen etkinlikte konuşan Başkan Aktaş, itfaiyeciliğin cesaret, fedakârlık ve kahramanlık işi olduğunu vurguladı. İtfaiyecilerin, can kurtarmak için canlarını tehlikeye attıklarını ifade eden Başkan Aktaş, “İtfaiyecilerimiz sadece yangınla ilgili konularda değil, deprem, sel gibi doğal afetlerde de yanımızdalar. Tüm belediyecilik hizmetleri çok kıymetli ancak İtfaiyenin yeri biraz daha ayrı. 3 milyon nüfusumuz ve sanayi potansiyelimizle sürekli yangın riskiyle iç içeyiz. Bu nedenle itfaiye teşkilatımızı günün şartlarına uygun olarak ekip ve ekipman yönünden sürekli destekliyoruz” dedi.

9 ayda 12 bin 381 olay

İtfaiye teşkilatının Bursa’da; 28 itfaiye grubunda 114 araç ve 562 personel yine 80 gönüllü itfaiye istasyonunda 758 gönüllü itfaiyeciyle 70 traktör tankeri ve 13 itfaiye aracıyla hizmet verdiğini hatırlatan Başkan Aktaş, ayrıca Bursa sahillerinde 15 noktada 59 personelle verilen cankurtaran hizmeti sayesinde bu sezon 253 vatandaşın boğulmaktan kurtarıldığını kaydetti.

2018 yılında 13 bin 3 olaya müdahale edildiğini açıklayan Başkan Aktaş. “Bursa İtfaiyesi, bu yılın ilk 9 ayında 12 bin 381 olaya müdahale etti. Bunların 6 bin 702 yangın, 5 bin 274’ü arama-kurtarma,  259’u sel-su baskını ve 146’sı da farklı olaylar. Bunun yanında 128 bin 616 kişiye temel yangın eğitimi verildi, 2 bin 22 yangın denetimi yapılarak rapor hazırlandı” diye konuştu.

İtfaiye Dairesi Başkanı Muhammed Emin Tarım da hem büyük bir özveriyle çalışan itfaiye personeline hem de hiçbir desteği esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

GÜVENLİK SEKTÖRÜ BU FUARDA BULUŞTU

İstanbul, sektörümüz açısından çok önemli bir fuara ev sahipliği yapıyor. Güvenlik, iş güvenliği, yangın, akıllı bina ve siber güvenlik sektörleri...

BAYAT EKMEKLER BAYAT EKMEK KUTUSUNA

Nevşehir Belediyesi, ekmek israfını önlemek için kentin muhtelif yerlerine yerleştirdiği ‘Bayat Ekmek Kutularını’ yaygınlaştırıyor.  Sayıları 200’e çıkartılan Bayat Ekmek Kutuları sayesinde...

BAŞKAN GÜRKAN’DAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Gürkan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

“YER BULURSAK KAPALI PAZAR YERİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çarşı pazar dolaşıp esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip, sorunları çözmeye devam ediyor.

BAŞKAN ELÇİN’DEN ‘ÇORUH PARK’ AÇIKLAMASI

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, son zamanlarda Çoruh Park ile ilgili yaşanan yanlış bilgi ve haksız ithamlar üzerine açıklamalarda bulundu.