Ana Sayfa CEVRE BELEDİYEYE HER AY 250 BİN TL EK KAYNAK

BELEDİYEYE HER AY 250 BİN TL EK KAYNAK

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Ovakent beldesinde, GES projesi sayesinde belediyenin kasasına her ay 250 bin TL. ek kaynak girecek.

Belediye’nin gelirinin artması noktasında hayati önem taşıyan GES Projesi’ni tamamlayan ve ilk etapta trafoların gücünü artıran Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük, 241 KW’lık gücü 2 bin 142’ye çıkartarak bölgede bir ilki gerçekleştirdi.

Büyük, 2 bin 142 KW’lık GES Projesi’nin onaylandığını, Dünya Bankası ve İller Bankası’ndan ödeneğin ayrıldığını müjdeledi. Ocak ayında kurulumu tamamlanması planlanan proje sayesinde belediyenin kasasına her ay 250 bin TL.’lik ek kaynak girecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Büyük, “Hemşehrilerim hizmetin en iyisine ve en güzeline layıktır. İnşallah 2019 yılı, beldemiz için yatırım ve atılım yılı olacak. Seçim vaadimizde demiştik ki, ‘öncelikle 500 KW’lık bir güneş enerjisi santrali kuracağız, daha sonra bunu 700 ve 1200 KW’ya ulaştıracağız.’

Fakat biz biraz daha büyük düşünelim dedik ve mevcut KW’mız üzerinden güç artırımı yaparak, sağlanacak ek kaynak arayışı içerisine girdik. Mevcut 2 tane 50 KW’lık trafomuzu binerden iki bin KW’ya yükseltme olayını seçtik. Ve gücümüzü şu an 2 bin 142 KW’ya yükselterek Güneş Enerjisine o şekilde bir müracaatımız olacak inşallah. Biz Güneş Enerjisi Santralini kurunca Belediye’ye minimum 250 bin TL’lik bir kaynak sağlayacak. Bu da Ovakent Belediyesi’nin bundan sonraki zaman diliminde de önünü açmış olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

GÜVENLİK SEKTÖRÜ BU FUARDA BULUŞTU

İstanbul, sektörümüz açısından çok önemli bir fuara ev sahipliği yapıyor. Güvenlik, iş güvenliği, yangın, akıllı bina ve siber güvenlik sektörleri...

BAYAT EKMEKLER BAYAT EKMEK KUTUSUNA

Nevşehir Belediyesi, ekmek israfını önlemek için kentin muhtelif yerlerine yerleştirdiği ‘Bayat Ekmek Kutularını’ yaygınlaştırıyor.  Sayıları 200’e çıkartılan Bayat Ekmek Kutuları sayesinde...

BAŞKAN GÜRKAN’DAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Gürkan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı...

“YER BULURSAK KAPALI PAZAR YERİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, çarşı pazar dolaşıp esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip, sorunları çözmeye devam ediyor.

BAŞKAN ELÇİN’DEN ‘ÇORUH PARK’ AÇIKLAMASI

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, son zamanlarda Çoruh Park ile ilgili yaşanan yanlış bilgi ve haksız ithamlar üzerine açıklamalarda bulundu.