Ana Sayfa CEVRE BELEDİYEYE HER AY 250 BİN TL EK KAYNAK

BELEDİYEYE HER AY 250 BİN TL EK KAYNAK

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Ovakent beldesinde, GES projesi sayesinde belediyenin kasasına her ay 250 bin TL. ek kaynak girecek.

Belediye’nin gelirinin artması noktasında hayati önem taşıyan GES Projesi’ni tamamlayan ve ilk etapta trafoların gücünü artıran Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük, 241 KW’lık gücü 2 bin 142’ye çıkartarak bölgede bir ilki gerçekleştirdi.

Büyük, 2 bin 142 KW’lık GES Projesi’nin onaylandığını, Dünya Bankası ve İller Bankası’ndan ödeneğin ayrıldığını müjdeledi. Ocak ayında kurulumu tamamlanması planlanan proje sayesinde belediyenin kasasına her ay 250 bin TL.’lik ek kaynak girecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Büyük, “Hemşehrilerim hizmetin en iyisine ve en güzeline layıktır. İnşallah 2019 yılı, beldemiz için yatırım ve atılım yılı olacak. Seçim vaadimizde demiştik ki, ‘öncelikle 500 KW’lık bir güneş enerjisi santrali kuracağız, daha sonra bunu 700 ve 1200 KW’ya ulaştıracağız.’

Fakat biz biraz daha büyük düşünelim dedik ve mevcut KW’mız üzerinden güç artırımı yaparak, sağlanacak ek kaynak arayışı içerisine girdik. Mevcut 2 tane 50 KW’lık trafomuzu binerden iki bin KW’ya yükseltme olayını seçtik. Ve gücümüzü şu an 2 bin 142 KW’ya yükselterek Güneş Enerjisine o şekilde bir müracaatımız olacak inşallah. Biz Güneş Enerjisi Santralini kurunca Belediye’ye minimum 250 bin TL’lik bir kaynak sağlayacak. Bu da Ovakent Belediyesi’nin bundan sonraki zaman diliminde de önünü açmış olacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BELEDİYEDE YATIRIM TOPLANTISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye bünyesindeki daire başkanlıkları ve alt yapı kuruluşları ile 2020 yılında yapılacak yatırımlara ilişkin...

KONYA İTFAİYESİ UZAKTAN EĞİTİMLE ÖRNEK OLUYOR

Türkiye’de ilk kalite belgesine sahip eğitim merkezinde ulusal ve uluslararası düzeyde itfaiye eğitimleri veren Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, 31...

BAŞKAN SEÇER’DEN ESNAF ZİYARETİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yeni normalleşme sürecinin başlamasıyla dükkanlarını açan esnafı dolaşarak hayırlı işler dileğinde bulundu.

BELEDİYE ŞEHİRDEKİ CAMİLERİ DEZENFEKTE ETTİ

Kars Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, kademeli biçimde hizmet vermeye başlayan şehir merkezindeki 10 camiyi ve ek hizmet alanlarını dezenfekte etti.

HİLMİ BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Koronovirüs sonrası normalleşme sürecinin ikinci adımında yer alan park ve bahçeler ile piknik ve mesire alanlarının...