Ana Sayfa KÜLTÜREL VE SOSYAL İŞLER KIRŞEHİR’İ TURİZMDE HAKETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ

KIRŞEHİR’İ TURİZMDE HAKETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun girişimleriyle, ziyaret ettikleri kent merkezinde bir gün geçiren Çinli ve Malezyalı turistler tarihi ve kültürel mekânları gezdi.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu,  Dört ay içerisinde Kırşehir’e 15.000 turist ağırlayacak. Gelecek bir yıl içerisinde 100.000 turisti ağırlayacağız. Özellikle uzak doğulu turistlerimizi Kırşehir’de ağırlayacağız.

Başkan Ekicioğlu, Kırşehir’deki ticari hayatı canlandırmak sosyal ve kültürel alanlardaki projelerimizden birisi olan Kırşehir’e turist çekmekti. Kapadokya’ya giden misafirlerimizi Kırşehir’de ağırlamak. İlk misafirlerimizi 2-3 gün önce Çinlileri ağırladık, ardından Malezyalıları ağırlıyoruz.  Özellikle Malezyalılar ve Endonezyalılar bizim için inanç turizmi açısından çok önemli. Biz Ahi Evran’ın memleketinde soydaşlarımızı ve arkadaşlarımızı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Gelecek bir yıl içerisinde 100 bin turisti ağırlayacağız

Biz 5000 yıllık tarih ve kültürümüzü dünyaya tanıtmak için elimizden bütün çabayı harcayacağız diyen Başkan Selahattin Ekicioğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

“İkinci kafilemiz geldi onları ağırladık. Dört ay içerisinde Kırşehir’e 15.000 turist ağırlayacak. Gelecek bir yıl içerisinde 100.000 turisti ağırlayacağız. Özellikle uzak doğulu turistlerimizi Kırşehir’de ağırlayacağız.  Endonezya, Malezya, Çin değil farklı bir Japon turist firmaları ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Japonları ’da ayrı bir şekilde ağırlayacağız. Endonezya, Malezya, Çinlileri ’de daha çok göreceksiniz. Malezya’dan gelecek grubumuz var onlarda üniversiteyi inceleyecekler. Rektörümüzle de görüştük kendisi de kabul etti. Üniversite’deki akademik çalışmaları ve üniversitenin yapısını inceleyecekler. Hep birlikte uzak doğulu göreceğiz. Şuan gelen turistler günü birlik geliyor. Bundan sonraki gelecek kafilede yatılı gelecekler. Seyfe kuş cennetinde balon uçurmayı ve kuşların göç zamanı göstermeyi arzu ediyoruz. Kırşehir’de farklı kültürlerden kişileri ağırlayacağız. Hem kültürümüze, hem tarihimize, hem de ticaretimize katkılar sunacaklarını düşünüyorum”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKENT’İN CADDELERİ RENGARENK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir yanını çiçeklerle süslüyor. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı, Anadolu Bulvarı, Eskişehir Yolu Havaalanı Yolu ve Gar Kavşağı başta...

HALİÇ GİBİ ELMALI DA KENDİ RENGİNE DÖNÜYOR

İBB, İstanbul’un simgelerinden Haliç’in temiz kalması için çalışmalarını yılın her döneminde sürdürüyor. Fitoplanktonların çoğalmasıyla renk değişiminin yaşandığı Haliç’te bu görüntüler geride...

İKİ AYDA 6 MİLYON ÜCRETSİZ MASKE

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele sürecinde hizmete aldığı maskematikler aracılığıyla ücretsiz dağıtılan maske sayısı, iki aydan kısa bir sürede 6...

ÇAMBAŞI TESİSLERİ YENİLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. tarafından işletilen şehrin gözde mekânlarından Çambaşı Doğa Tesislerinin alt yapısı sil baştan yenileniyor.

“ÖNCE İNSAN ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ”

Niğde Belediyesi, yaya ölümlerinin yaşandığı kentin en işlek caddelerinden Atatürk Bulvarı orta refüjüne vatandaşların güvenliği için tel çit uygulaması yaptı.