Ana Sayfa KÜLTÜREL VE SOSYAL İŞLER KASTAMONU'YA YATIRIM ÇAĞRISI

KASTAMONU’YA YATIRIM ÇAĞRISI

Kendir konusunda Kastamonu Entegre’den bir girişimi gönülden arzu ettiğini ifade eden ve iş birliği çağrısında bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu; “Kastamonu’ya gereken her türlü yatırımın yanındayız” dedi.

 Başkan Vidinlioğlu, Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi’nin 50. Yıl buluşması etkinliklerine katıldı. Ağaç bazlı panel sektöründe hizmet vermek için bundan 50 yıl önce adımlarını atan Kastamonu Entegre’nin, Kastamonu Üniversitesi Bilgehan Bilgili Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kutlama programında konuşan  Vidinlioğlu,  yaklaşık sekiz aydır dile getirdiği kendir konusunda Kastamonu Entegre firmasından bir girişim beklediğini ve bunu can-ı gönülden arzu ettiğini belirtti.

Konuşmasına hem Kastamonu hem de Türkiye’nin tanıtımına olan desteği için ve oluşturduğu istihdam ile de ekonomiye ve kalkınmaya sağladığı büyük katkılardan ötürü Kastamonu Entegre ailesine teşekkür ederek başlayan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu; ” Kendir çok fazla yan sanayide kullanılabilen bir ürün. Benim kitabi bilgim ve hocalardan öğrendiğim şey şu: Mesela kendiri presleyerek yaptığınız tuğladan yapılan evlerde hiçbir yalıtım problemi yok. Kışları sıcak, yazları serin. Ciddi bir oksijen alışverişi var. Evler nefes alıyor. En enteresan şeylerden bir tanesi, hem depreme çok dayanıklı hem de 700 derece ısıya dayanıklı. Yani yangına karşı da bir önlem. Kendir dediğimiz zaman ürün olarak ağaç ile çok yan yana olduğu için bu konuyu dile getiriyorum. Bu konuda da Kastamonu Entegre’nin bir girişimde bulunmasını ben can-ı gönülden arzu ederim” dedi.

ŞEHRİN TANITIMA DESTEK ÇAĞRISI

Kastamonu’da yerli ve el emeği ürünlerin tanıtımı noktasında eksiklik olduğunu ve işin içine profesyonellik katmak gerektiğini de ifade eden Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu şunları söyledi:

“ Bizim yüzde 70’imiz ormanlık alan. Bu alan içerisinde tabi ki Kastamonu Entegre’nin büyük çapta bu orman alanını işlemesi söz konusu. Bizim Kastamonu olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden bir tanesi tanıtımdır. Kastamonu Entegre bu konuda Kastamonu’ya çok büyük katkı veriyor. Ama bu sadece Kastamonu Entegre firmasının gayretleri ve girişimleri ile yeterli değil. Mutlaka şehrin diğer bileşenlerinin, bizi il dışında temsil eden iş adamlarımızın mutlaka ama mutlaka Kastamonu ile ilgili bir takım şeyleri gerçekleştirmesi gerekiyor.”

HALUK YILDIZ’A HEMŞEHRİLİK BERATI

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Başkan. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO’su Haluk Yıldız’a ‘Hemşehrilik Beratı’ verdi. Belediye Başkanımız Galip Vidinlioğlu açıklamasında; “Yurt dışı yatırımlarıyla şehrimizin tanıtımına yaptığı katkılar ve şehrimizde yarattığı istihdamla; Kastamonu’nun ve Kastamonu halkının çıkarlarını hem yurt içinde hem de yurt dışında gözetip, kollayan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. değerli CEO’su Haluk Yıldız’a Belediyemiz tarafından Kastamonu Hemşehrilik Beratı verilmesi uygun görülmüştür” dedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

BAŞKAN BULUT DÜNYA ŞAMPİYONLARINI KABUL ETTİ

Kilis Belediye Başkanı Av. M. Abdi Bulut, bilek güreşinde dünya birincisi olan Merve Yenidünya ve Nazmiye Korkmaz'ı kabul etti.

KİLİS BELEDİYESİ’NDEN KİLİS ZEYTİNİ VE ZEYTİNYAĞINA DESTEK

Kilis Belediyesi, Kilis Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Günleri etkinliğine katılarak, bu eşsiz ürünün tanıtımına destek verdi. Etkinlikte konuşan Prof. Dr....

SİNOP LAKERDA FESTİVALİ’NE BÜYÜK İLGİ

Sinop Belediyesi tarafından düzenlenen Lakerda Festivali ikinci gününde de, paneller, söyleşiler ve Telvin Sanat Akademi'nin hazırladığı Çocuk Tiyatroları oyunlarıyla vatandaşlardan büyük...

BAŞKAN CANPOLAT İLE KIRSALIN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Haliliye Belediyesi, hummalı şekilde yürüttüğü yol yapım çalışmaları ile kırsal mahallelerin çehresini değiştiriyor. Kırsalda 5 ayrı bölgede çalışmalar yürütülürken, 2 mahallede...

ALİ BABA HAYRATI BİNLERİ KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTURDU

Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Ali Baba" hayratı binlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturdu. Geleneksel olarak Kuru Fasulye ve Pilav’ın ikram...