Ana Sayfa DİĞER BELEDİYE GURBETÇİLERİ BULUŞTURDU

BELEDİYE GURBETÇİLERİ BULUŞTURDU

Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen Gurbetçi Buluşmaları programı büyük ilgi gördü.

Gurbetçi vatandaşların yoğun katılım sağladığı programa Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Evren Dinçer, Ak Parti Milletvekili İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, İyi Parti Milletvekili Ayhan Erel, Ak Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, siyasi parti başkanlar, belediye meclis üyeleri,muhtarlar, YTB Yurtdışı Vatandaşlar Daire Başkanı Abdülkadir Doğanay  ve Almanya Aksaraylılar Dernek Başkanı Rasim Çetin katıldı.

Piramit Kafe’de Kuran tilaveti ile program başladı. Yemek ikramı ve çeşitli etkinliklerlerin yapıldığı programda gurbetçilere bayrak ve günün anısına hatıra fotoğraf albümü hediye edildi. Belediye Başkanı Evren Dinçer, Almanya’da düzenlenen K1 kickboks şampiyonası’nda altın madalya kazanan hemşehrimiz Kemal Altınpınar’a çini işlemesi hediye etti. Başkan Dinçer, Almanya Aksaraylılar Derneği Başkanı Rasim Çetin’e de hediye takdim etti.  Rasim Çetin ise Belediye Başkanı Evren Dinçer’i ve milletvekillerini Almanya’ya davet etti.

Programda gurbetçilere seslenen Belediye Başkanı Evren Dinçer; ‘’ Sizler Avrupa’dan ve dünyanın farklı ülkelerinden doğduğunuz, büyüdüğünüz, ailelerinizin ve sevdiklerinizin, olduğu şehrimizde sıla hasretinizi gideriyorsunuz. Bizlerde gurbetçi hemşehrilerimizin memleketlerine olan sıla hasreti duygusunu birlikte yaşayabilmek adına birlik ve beraberliğimizi, kaynaşmamızı kuvvetlendirecek böyle bir gece düzenledik. Sizler şehrimize geldiğinizde şehrin eksikliklerini bizlere söylüyorsunuz bizde belediye olarak eksiklikleri gidermek sizlerin tekrar şehrimize geldiğinizde o eksikliklerle karşılaşmamanız için çalışıyoruz.

Dünyanın neresinde olursanız olun sizlerle bir gönül bağımız bir gönül birlikteliğimiz var. Yurtdışında bizleri temsil eden gönül elçilerimiz olarak hem bizi temsil ediyor hem de oralarda yapılan icraatların bizlere aktarılması konusunda gözümüz kulağımız oluyorsunuz. Sizin fikirlerinizde bize yol gösterici nitelikte oluyor. Sizlerin şehrimize her geldiğinizde şehri daha çok gelişmiş daha çok güzelleşmiş olarak görmeniz için mücadele gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’den sonra  Vali Ali Mantı, Ak Parti Milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, İyi Parti Milletvekili Ayhan Erel ve Almanya Aksaraylılar Dernek Başkanı Rasim Çetin konuşma yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bunları da Okumalısınız

AKHİSAR’DA ÖNEMLİ KONFERANS

Manisa'nın Akhisar ilçesinde “Yaşamak ve Yaşatmak için sana ihtiyacımız var Akhisar” sloganı ile başlayan organ kök hücre ve kan bağışı hakkında duyarlılığı...

ÖĞRENCİLER BAŞKAN AMCALARINI ZİYARET ETTİ

Ankara Kızıkcahamam'daki Kazım Karabekir İlkokul 2. Sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar’ı makamında ziyaret ettiler.

KARS’TA TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

Kars'ta vatandaşlar, kentte çöp bırakmamak için Kars Belediyesi öncülüğünde sokaklardaydı bugün. Eş Başkan Şevin Alaca'nın da katıldığı etkinlikte sokaklardaki çöpler tek...

HEDEF KAÇAK ETLERLE MÜCADELE

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kaçak et kesimini engellemek ve bununla beraber kesimhaneleri daha etkin kullanmak amacıyla bir araya geldiği sektör...

BAŞKAN ELLERİYLE ÇÖP TOPLADI

Adana Büyükşehir Belediyesi, Decatlon ve Optimum İş birliğiyle, Adnan Menderes Bulvarı’nda, mıntıka temizliği yapıldı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, elleriyle...